W jaki sposób stworzyć profesjonalne strony www dla biura podróży, nie ponosząc zbyt wygórowanych kosztów? Jakie oprogramowanie można wykorzystać, z czyich usług skorzystać? Zapraszam do opisu.

Data dodania: 2009-04-23

Wyświetleń: 4408

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

W każdej branży jednym z kluczowych elementów jest prezentacja oferty. Dla biur podroży jest szczególnie istotne. Najprostszą odpowiedzią jest stworzenie wirtualnego biura podróży. Czy takie wirtualne biuro podróży ma szanse na powodzenie? Co zrobić aby stworzyć strony www mieszcząc się w rozsądnym budżecie? Odpowiedzią może być profesjonalny sklep internetowy przystosowany dla potrzeb i specyfiki biur podróży.

Sklep internetowy dla biura może początkowo wydawać się nietrafionym pomysłem. Aby jednak tak skonstruowana strona, dla jednak specyficznej branży mogła odnieść sukces - musi być odpowiednio przygotowana i oparta o nowoczesne oprogramowanie sklepu internetowego. Zachęcam do nieszablonowego podejścia do tematu własnego sklepu internetowego.

Moim zdaniem idealnie do tego celu nadaje się opisany poniżej Sklep internetowy . Oprogramowanie to powstało na bazie doświadczeń firmy Aptus s.c. w dziedzinie tworzenia sklepów internetowych. Każdy sklep tworzony jest indywidualnie dla każdego klienta i branży. Maksymalną wydajność zawdzięcza najnowszym technologiom internetowym oraz dobrej optymalizacji kodu i struktur bazodanowych. Dzięki temu stał się niekwestionowanym liderem technologicznym na e-rynku.

Korzystając z elastycznych rozwiązań jakie daje sklep internetowy wraz z modułami dodatkowymi, można przystąpić do budowania internetowego biura podróży. Bardzo dużą zaletą internetowego biura podróży jest fakt, że prezentuje ono tysiące ofert touroperatorów przez całą dobę, a wydajny system wyszukiwania pozwala na łatwe odnalezienie wycieczki, czy też oferty wypoczynku.

Dzięki wykorzystaniu swobodnie definiowanych słowników można umożliwić klientom wyszukanie odpowiedniej wycieczki, spełniającej różnorodne kryteria, takie jak kraj, region, data, czy cena. Pozwala to na samodzielne zaplanowanie podróży. Dodatkowo wielopoziomowa, uniwersalna struktura kategorii pozwala na elastyczne eksponowanie wycieczek i imprez turystycznych. Sklep internetowy można wyposażyć w system bestsellerów oraz promocji umożliwiających promowanie wybranych imprez turystycznych, takich jak „Last minute” czy „Hit cenowy”. Moduł „Newsletter” natomiast pomoże w promowaniu imprez turystycznych prezentowanych na stronach biura.

Panel administracyjny jest przystosowany do tego, by osoba zarządzająca biurem miała możliwość wprowadzania wycieczek, których cena zależy od terminu. Użytkownik otrzymuje wtedy możliwość wyszukania takiej wycieczki po zakresie cenowym i oraz terminie.

Ułatwienie dla klientów i operatorów turystycznych stanowi formularz zamówień z kontrolą ilości dostępnych miejsc. Ciekawym rozwiązaniem są również przewodniki i poradniki. Przewodnik może prezentować informacje przydatne w podróży czy opisy ciekawych regionów, a poradnik informować krok po kroku jak wyszukać i zarezerwować wycieczkę.

Jak widać może być to idealne rozwiązanie dla niewielkiego biura podróży, które małym kosztem może stworzyć profesjonalną stronę, która z cała pewnością przyciągnie wielu klientów.
Licencja: Creative Commons
8 Ocena