Kiedykolwiek zabrakło Ci tematów do rozmowy z kobietą, nie wiedziałeś co powiedzieć albo pojawiły się momenty niezręcznej ciszy? Jeśli tak to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Data dodania: 2009-04-06

Wyświetleń: 4138

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakiś czas temu napisałem pierwszą część artykułu, „10 porad jak rozmawiać z kobietą”. Dzisiaj przed Tobą jest jego kontynuacja. Jeśli jeszcze nie czytałeś pierwszej części, to możesz ją znaleźć tutaj i zalecam Ci najpierw zacząć od niej.
„10 porad jak rozmawiać z kobietą”

6 Zrób pierwszy krok
Nie myśl, że podchodząc do dziewczyny, którą masz od dłuższego czasu na oku i chcesz poznać, ona automatycznie będzie bardzo przyjacielska wobec Ciebie i otworzy się przed Tobą. Większości ludzi ciężko nawiązywać nowe znajomości i ciężko stworzyć porozumienie z kimś, kogo się zna od paru chwil.

Dlatego też tak ważne jest, abyś to Ty pierwszy wyszedł z inicjatywą i otworzył się na drugą osobę. Jeśli pierwszy odrobinę zaangażujesz się w rozmowę, pierwszy powiesz o czymś dla Ciebie bardzo ważnym lub trochę smutnym, to druga strona będzie czuła się o wiele bardziej komfortowo przy Tobie i po prostu zyska większe zaufanie. A przez to nawiąże się między Wami głębszy kontakt.

Nie przesadzaj jednak z tym. Uczulam Cię na wszelkie ckliwe opowiadania czy użalanie się nad sobą. Nie oto tutaj chodzi. Masz po prostu nieco „pokazać karty” i jako pierwszy - otworzyć się przed nią, a nie bawić się w „Rozmowy w Toku” i serię wyznań.

7 Zmieniaj tematy

Naucz się przeskakiwać z tematu na temat. Twoja rozmowa z kobietą będzie o wiele ciekawsza i pasjonująca, jeśli nie będziesz trzymał się tylko kilku sztywnych tematów, ale poruszysz także inne.

Kobiety uwielbiają być zaskakiwane i poznawać coś nowego, dlatego dobrze jest wypracować sobie umiejętność zmieniania tematu rozmowy. Lepiej jest poruszyć na randce 10 różnych tematów przez dwie godziny, bo będzie to ciekawsze i ekscytujące dla kobiety, niż poruszyć dwa tematy przez dwie godziny.

Oczywiście to wszystko zależy od tego, o czym rozmawiacie i jak się z tym czujecie. Może się zdarzyć, że z pasją będziecie mówili o jednym temacie nawet przez 5 godzin i nie będzie w tym nic złego. Z drugiej strony zawsze lepiej być ubezpieczonym i mieć w zapasie kilka dyżurnych tematów do rozmowy, aby nie wałkować w kółko tego samego.

Pamiętaj, że nie chodzi tutaj o to, aby doprowadzać do absurdu, gdzie poruszasz 100 tematów w ciągu jednego spotkania i skaczesz po nich jak szalony. Chaos to nie jest dobry pomysł. Chodzi o to, aby nie nudzić i nie klepać w nieskończoności tych samych tematów.

Zawsze możesz też wrócić do tego, o czym wcześniej rozmawialiście. Kiedy skończą się wam tematy wystarczy powiedzieć: „Rozmawialiśmy o (poprzednim temacie) i nie dokończyliśmy…”.

8 Wyeliminuj wszystko co negatywne

Jeśli rozmawiasz z dziewczyną, którą dopiero poznałeś, obowiązuje Cię całkowity zakaz poruszania negatywnych i nudnych tematów. Żadnego wypytywania o byłych chłopaków i pytań w stylu: „Dlaczego nie masz chłopaka?” „Czemu się rozeszliście?” to są absolutnie zakazane tematy.

Tak samo jest, jeśli chodzi o nudne tematy w stylu: „Gdzie pracujesz?” „Skąd jesteś”. Poczekaj z tym na dalszy etap znajomości, kiedy już nawiążecie lepszy kontakt.
Jeśli zaczynasz czuć, że np. dziewczyna sprowadza rozmowę w stronę czegoś smutnego albo przykrego dla niej (np. rozstanie z chłopakiem itp.). Natychmiast zmień temat i przeskocz na coś zupełnie innego. Możesz powiedzieć: „Hej nie będziemy sobie psuli dobrego humoru. Słyszałeś ostatnio o…”

Najważniejsze jest, aby całkowicie odciąć się od tego typu nudnej lub negatywnej gadki, bo ona sprawia, że dziewczyna zaczyna odczuwać te negatywne emocje. Pamiętaj, że kobiety, to emocjonalne stworzenia i łatwo przejmują różne emocje. Jeśli będziecie gadać o smutnych rzeczach, to będzie jej smutno. Z kolei, jeśli będziecie rozmawiać o czymś zabawnym, to ona takie emocje będzie odczuwała.

9 Wracaj i cofaj się

Powiedzmy, że poznaliście się na imprezie i teraz idziecie razem na spacer. Świetnym sposobem, aby rozbawić dziewczynę i wprowadzić w rozmowę odrobinę humoru jest przywołanie jakiejś śmiesznej sytuacji, która już się wydarzyła.

Możesz powiedzieć: „Nie wiem czemu, ale kiedy spojrzałem na te powyginane drzewo, przypomniało mi się jak xxx wykonywał swoje pokręcone ruchy w tańcu. Nie mogłem się opanować ze śmiechu. Zresztą sam obserwowałem się kiedyś na kamerze, jak tańczę. Dawno się tak nie uśmiałem...

Jeśli nabijałeś się z niej w przyjacielski sposób na poprzednim spotkaniu i np. nazwałeś ją „Mandaryną”, bo ciągle jadła mandarynki (nawet jeśli zjadła tylko dwie), to możesz od tak sobie do tego wrócić.

Przykładowo jesteście na pizzy i wybieracie coś z listy. Ty możesz udawać, że szukasz czegoś zapalczywie, aż ona zapyta, czego szukasz. Odpowiadasz wtedy: „Szukam dla ciebie odpowiedniej pizzy Mandaryno” ale chyba nie podają tutaj pizza a’la mandarinken.

Oczywiście nie powinieneś z tym przeginać i ma to być zrobione w przyjacielski zabawny sposób z uśmiechem na ustach, a nie jako złośliwy komentarz.

Tak samo jest, jeśli rozmawialiście o czymś dla niej ważnym. Dobrze jest potem odwołać się do tego tematu, bo pokazuje to jej, że rzeczywiście słuchasz, co mówi. Możesz dosłownie powiedzieć coś takiego: „Racja, przypomina mi to tę samą sytuację, o której wspomniałaś wczoraj” albo “Kiedy ostatnio mówiłaś o muzyce, której słuchasz, wydawało mi się, że mówisz o czymś bardzo dla Ciebie ważnym…”

10 Wrzuć na luz

Po prostu wrzuć na luz. Nie traktuj wszystkiego tak poważnie. Miej dystans do siebie i do niej. Jeśli nie zastosujesz, którejś z tych rad, to świat się nie skończy. Nic złego się nie stanie też, jeśli popełnisz kilka błędów albo się pomylisz. Nie musisz wcale być mega ideałem i do wszystkiego się stosować jakby to było wojsko albo instrukcja obsługi. Pamiętają, aby być sobą w tym wszystkim, co jednocześnie nie powinno Ci przeszkadzać w tym, aby dziewczyna się z Tobą dobrze czuła.

To tyle, jeśli chodzi o proste rady na temat rozmowy z dziewczyną. Wierzę, że zastosowanie ich naprawdę pomoże Ci przełamać lęk i pustkę w głowie, jeśli chodzi o rozmowy z kobietami. Grunt, to po prostu z nimi rozmawiać. Nieżalenie czy to koleżanki, siostry czy dziewczyna, którą jesteś zainteresowany.

Jeśli będziesz potrafił nawiązać z kobietą kontakt i zrozumienie, to momentalnie uczyni Cię to bardziej atrakcyjnym od innych facetów.

Nie chcesz, żeby dziewczyna Cię wyśmiała, kiedy będziesz ją podrywać, bo nie wiesz nawet o czym rozmawiać? Wejdź na mój blog tam dowiesz się jak temu zapobiec Uwodzenie kobiety

Licencja: Creative Commons
0 Ocena