Tekst - zaproszenie do programu partnerskiego

Data dodania: 2007-05-13

Wyświetleń: 3872

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Była inicjatywa zbiorowego pisania ebooka opisywana w tekstach do przedruku.
Piszący te słowa dopisał komentarz i zgłosił gotowość udziału, ale....jak na razie - jest tylko jedno zgłoszenie i jedna, nieśmiała próba, będąca wynikiem odpowiedzi na prowokujące zaproszenie. Może ten autor – bardzo plenny w teksty do przedruku – dołączy do tej inicjatywy? A może dołączą inni?

Teksty do przedruku, to możliwość reklamy własnej działalności – przez linki,natomiast omawiana inicjatywa, rozpoczęta na bazie bezpłatnych tekstów, zmierza – wzorem innych wydawnictw – do tworzenia tekstów, w formie „mini-ebooków”, czyli rozdziałów Przewodnika finansowego.

To ma być przewodnik finansowy po żywotnych problemach przeciętnego człowieka. Takich, jakie przedstawiają „teksty do przedruku”.

Poszczególne rozdziały - jako „mini-ebooki” - mają składać się, albo dawać taką możliwość, w jedną całość. To od każdego czytelnika będzie zależało, w jakiej konfiguracji przeczyta tego „zbiorowego” ebooka. Każdy rozdział można będzie kupić w sklepie-wydawnictwie http://polvitis.bazarek.pl

Jak na razie powstała 11 rozdziałowa, bezpłatna część ebooka Przewodnik finansowy, bazująca w części na tekstach autorskich i części przedruków z Artelisu. Fragment można przeczytać na stronie http://4filary.pl/info/index.php?content=article_view&aid=293 a gdy chce się przeczytać całość wystarczy zgłosić to pod adres [email protected]
W odpowiedzi zostanie dosłany plik PDF.

Gdy przeczytamy całość, to stwierdzimy, że jest to inicjatywa, która teoretycznie może nie mieć końca – wzorem filmu-serialu amerykańskiego, wyświetlanego przez program 1 TVP.

Ta inicjatywa ma na celu realizowanie polskiego programu partnerskiego,grupującego członków, których uwiera – jak ciasne buty – ludzka anonimowość.
O możliwościach i celach tego programu dowiemy się wchodząc na strony internetowe, przez wyżej podany link.

Strony te to ogrom ludzkich ambicji i dynamizmu, realizowanego przez klasycznego przedstawiciela polskiego pokolenia 50+ (prawie).To pokolenie uczy innych informatyzacji, ale też samodzielnie jest w niej aktywne.

Ilość potencjalnych współautorów przewodnika jest ograniczona, ale możliwości potencjalne są bardzo duże. Wystarczy sprawdzić tematykę Artelisu i Artykularni.

Przy okazji warto zastanowić się, którą część moich pomysłów ujawnię bezpłatne, a którą odpłatnie...

Autor inicjatywy sugerował zawartość przewodnika, ale jak to w życiu bywa, rodzi się pomysł, by zapożyczyć sobie tematykę z tekstów do przedruku i uzupełnić sugestie autora. To zapożyczenie wyobrażam sobie tak, że tekst ten będziemy traktowali jako zaproszenie do współredagowania przewodnika pod kątem tworzenia przyjaznego programu partnerskiego, który autor nazwał www.4filary.plLicencja: Creative Commons
0 Ocena