Kilka praktycznych wskazówek dotyczących bezstresowego przygotowywania przyjęć okolicznościowych. Na szczęście dziś, w przeciwieństwie do swych babek, współczesne Panie Domu nie są zdane w tej dziedzinie wyłącznie na siebie...

Data dodania: 2009-04-02

Wyświetleń: 3912

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Poniżej kilka praktycznych wskazówek dotyczących bezstresowego przygotowywania uroczystości i imprez okolicznościowych. Na szczęście dziś, w przeciwieństwie do swych babek, współczesne Panie Domu nie są zdane w tej dziedzinie wyłącznie na siebie...

Kompleksowa organizacja uroczystości
W Polsce firmy zajmujące się kompleksową organizacją wszelkiego rodzaju uroczystości to zjawisko ostatnich lat. Proponują oni m.in. pomoc w doborze usługodawców, pośredniczą w kontaktach z nimi, wyręczają klientów w kwestii rezerwacji terminów, udzielają porad w dziedzinie planowanego scenariusza imprezy, budżetu, dekoracji i dodatków. Zajmują się koordynacją czynności w dniu uroczystości. Warto rozważyć skorzystanie z ich usług, jeśli zależy nam nie tylko na tym, aby przyjęcie przebiegało bez przykrych niespodzianek, ale przede wszystkim ze względu na oszczędność cennego czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na samodzielne zorganizowanie uroczystości, oraz stres, jaki dzięki pomocy profesjonalistów, nie staje się naszym udziałem.

Restauracje

Wobec licznych wyzwań, jakie stawia dzisiaj przed Panią Domu współczesność, podczas wystawnych uroczystości i spotkań towarzyskich coraz rzadziej dominuje własna kuchnia. Zaproszenie swych gości z na okoliczność przyjęcia urodzinowego czy uroczystego obiadu do restauracji zamiast organizowania imprezy w własnym domu ma wiele zalet, które doceniają współczesne kobiety. Oferta obecnych na polskim rynku restauracji jest bardzo szeroka: od kuchni polskiej i regionalnych specjałów europejskich po przysmaki kuchni orientalnej; od zabytkowych wnętrz średniowiecznych kamienic po nowocześnie urządzone lokale. Każdy może znaleźć coś interesującego zgodnie z własnym gustem i smakiem, a następnie cieszyć się uroczystością bez smutnej wizji porządków generalnych w domu po pożegnaniu gości.

Catering

Catering to kompleksowa obsługa gastronomiczna przyjęć, wystawnych uroczystości i spotkań towarzyskich. Na polski rynku działa wiele firm gastronomicznych gwarantujących wysokiej jakości, smaczne i eleganckie menu wraz z dostawą na miejsce wskazane przez klienta. Wiele z nich oferuje także obsługę uroczystości, zapewnia zastawę stołową oraz dekoracje. Dzięki usługom firm cateringowych samodzielne organizowanie wystawnego bankietu czy przyjęcia weselnego nie stanowi tak wielkiego wyzwania jak niegdyś.

Cukiernie

Co prawda nic nie zastąpi aromatu smaku tradycyjnych domowych wypieków, czasem warto zdać się również i w tej dziedzinie na profesjonalistów. W domowych warunkach trudno wykonać takie cuda sztuki cukierniczej jak np. czekoladowe rzeźby, czy kilkupiętrowy tort. Współcześnie cukiernicy to prawdziwi artyści!

Dekoracje okolicznościowe
Dekoracja miejsca uroczystości, przybranie stołu to sprawa niemal tak samo istotna jak wykwintne menu. Żywe kwiaty, roślinne aranżacje, winietki, serwetki, świece, wstążki czy balony – wybór jest ogromny. Warto skorzystać w tej kwestii z pomocy profesjonalistów, aby przypadkiem niewłaściwie dobrany element dekoracyjny nie popsuł dobrego wrażenia, jaki wyniosą goście z naszej uroczystości.

Oprawa muzyczna uroczystości
Można sobie wyobrazić udane przyjęcie bez oprawy muzycznej, ale jakże przyjemniej delektować się wykwintnym menu oraz cieszyć się towarzystwem miłych gości z muzyka w tle! Muzyka wprowadza cudowna atmosferę, sprawia, że uroczysty Ten ważny dla nas Dzień zyskuje wspaniałą odświętną oprawę. W przypadku wesela muzyka taneczna to nieodłączny element imprezy.

Animatorzy imprez dla dzieci
Przyjęcia dla naszych milusińskich wymagają wyjątkowej pomysłowości i specjalnej oprawy. Oferta polskiego rynku w dziedzinie organizacji kinderbalów czy kinderparty jest bardzo interesująca. Warto poszukać tutaj inspiracji, aby zagwarantować naszym pociechom i ich przyjaciołom niezapomniane chwile. Dzieciństwo upływa tak szybko...

Atrakcje na przyjęcia
Świetna kuchnia, wysmakowane dekoracje, eleganckie wnętrze to jeszcze nie wszystko! Aby zagwarantować gościom niezapomniane przeżycia podczas naszych uroczystości warto skorzystać z usług firm przygotowujących specjalne atrakcje na przyjęcia. Pokaz sztucznych ogni, turniej rycerski, teatr ognia, występ zespołu folklorystycznego, pokaz sztuczek magicznych to tylko niektóre propozycje na specjalne okazje...

Niezbędna akcesoria na przyjęcia
Jeśli zdecydujemy się na samodzielne organizowanie przyjęcia we własnym domu lub ogrodzie możemy potrzebować dodatkowej zastawy stołowej lub innych akcesoriów kulinarnych. W dzisiejszych czasach nie stanowi to wielkiej przeszkody. Polski rynek usług obfituje w firmy proponujące wypożyczenie niezbędnych akcesoriów na szczególne okazje.

Fotografia okolicznościowa
Chrzest, pierwsze urodziny dziecka, pierwsza komunia święta, ceremonia ślubna i wesele, Złote Gody? Niezapomniane chwile i piękne wspomnienia. Są okazje, które warto uwiecznić nie tylko dla potomnych… Dziś nie musimy robić tego na własną rękę. Warto skorzystać z usług profesjonalnego fotografa, najlepiej takiego z artystyczną żyłką, czy też operatora kamery, który przygotuje dla nas reportaż z ważnego wydarzenia w życiu naszej rodziny.

Dworki i pałace
Dla osób, które pragną zorganizować wystawną uroczystość czy przyjęcie weselne w atmosferze minionych wieków polecamy zabytkowe wnętrza polskich dworów i pałaców, dysponujących zapleczem restauracyjnym i noclegowym , a nierzadko dodatkowo i pięknym ogrodem. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Domy weselne i sale bankietowe
Instytucje domu weselnego i sali bankietowej wychodzą na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na miejsce, gdzie można zorganizować wystawne przyjcie na dużą liczbę osób. Często tradycyjne restauracje nie są w stanie sprostać temu zadaniu ze względu na zbyt małą powierzchnię lokalu czy za małe zaplecze. Domy weselne i sale bankietowe najczęściej oferują nie tylko miejsce, gdzie można zorganizować uroczystość, ale także catering, dekorację sali, oprawę muzyczną, dodatkowe atrakcje na imprezę, a nawet transport dla gości.

Obiekty restauracyjno-hotelowe
Dla wszystkich, którzy organizują okazałą uroczystość i spodziewają się wielu gości spoza swego miejsca zamieszkania, polecamy urządzenie przyjęcia w restauracji eleganckiego hotelu lub pensjonatu. To praktyczne rozwiązanie dla nas i dla gości.

Życzymy udanej zabawy!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena