Olejowanie to obecnie bardzo modny sposób pielęgnacji włosów. Dzięki nakładaniu oleju włosy stają się nawilżone, mnie łamliwe, przez co prezentują się piękniej i są zdrowsze. Jak się do tego zabrać we właściwy sposób?

Data dodania: 2015-03-31

Wyświetleń: 1449

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Olejowanie włosów - jak zacząć?

Przed olejowaniem należy się zaopatrzyć w odpowiedni specyfik. Na początek możesz spróbować z olejami jadalnymi, których używasz w kuchni. Odpowiednia będzie oliwa z oliwek, a nawet olej słonecznikowy czy rzepakowy. Użycie ich za pierwszym razem pomoże ci sprawdzić, czy taka metoda pielęgnacji jest dla ciebie odpowiednia i czy masz ochotę robić to dalej.

 

Jeśli pierwsza próba okazała się zachęcająca, to zainwestuj w lepszy preparat. Różne oleje mają także inne właściwości. Olejek rycynowy, dostępny w każdej aptece, powstrzymuje wypadanie włosów i sprawia, że szybciej rosną. Możesz go używać również do pielęgnacji rzęs! Olej ze słodkich migdałów jest odpowiedni dla matowych i przesuszonych włosów. Olej kokosowy nawilża włosy oraz regeneruje zniszczone końcówki. Pięknie pachnie, a także pomaga włosom kruchym i łamliwym olej makadamia. Włosom zniszczonym, przesuszonym i matowym pomoże olej arganowy. Można również zaopatrzyć się w indyjskie mieszanki olejów, które dodatkowo roztaczają piękny, orientalny zapach.

 

Jeśli zaopatrzyłaś się w olejek, to możemy przejść do jego prawidłowego nakładania. Nie wolno przesadzić z ilością – wystarczy jedna łyżka stołowa na krótkie i dwie łyżki na długie włosy. Olej w temperaturze pokojowej lub wyższej wylewamy na talerzyk. Maczamy w nim palce, rozcieramy na dłoniach i w ten sposób nakładamy na głowę, pasmo po paśmie. Przy okazji możesz zrobić masaż skóry głowy.

 

Po nałożeniu oleju na włosy możemy zawinąć na głowie turban i potrzymać preparat na głowie od pół do dwóch godzin. Niektóre kobiety chwalą sobie pójście raz na jakiś czas spać z olejem na włosach. Wiele początkujących martwi się, jak zmyć specyfik z włosów. Najlepiej do tego celu stosować delikatny szampon, na przykład dla dzieci. Jeśli pozbycie się resztek oleju z włosów sprawia kłopot, to powodem może być nałożenie zbyt dużej ilości – następnym razem nałóż mniej.

 

Olejowanie włosów nie daje niestety spektakularnych efektów po pierwszej próbie. Trzeba ten zabieg powtarzać regularnie, raz lub kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Nie obawiaj się, że olej obciąży włosy – jeśli zmyjesz go dokładnie, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Jeśli podoba ci się ta metoda pielęgnacji, to możesz przetestować różne oleje, aby znaleźć ten najlepszy dla swoich włosów.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena