W jakim celu stosuje się peeling?
Peeling stosowany jest w celu złuszczenia warstwy naskórka. Dzięki niemu w łatwy sposób można pozbyć się obumarłych komórek i pobudzić skórę do produkcji nowych. Regularne stosowanie, raz lub dwa razy w tygodniu sprawia, że skóra staje się elastyczna, gładka i dobrze ukrwiona. Co więcej, dzięki peelingowi można rozjaśnić przebarwienia, zmniejszyć widoczność zmian trądzikowych, a w przypadku ciała zmniejszyć widoczność cellulitu.
Jakie rodzaje peelingów dostępne są na rynku i jak dobrać odpowiedni do swojej cery?
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów peelingów do twarzy. Różnią się one wielkością drobinek oraz sposobem aplikowania. Bardzo ważne jest, by dobrać odpowiedni peeling w zależności od potrzeb skóry.
W przypadku cery tłustej poleca się stosowanie peelingów gruboziarnistych, które doskonale usuwają zanieczyszczenia powodujące zmiany skórne. W przypadku występowania zmian trądzikowych warto sięgnąć po peelingi kwasowe. Zawierają one w składzie kwasy AHA, jak kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy oraz BHA, jak kwas salicylowy. Peelingi tego typu zmniejszają widocznie stany zapalne i przyspieszają regenerację naskórka.
W przypadku cery wrażliwej i suchej warto sięgnąć po peelingi drobnoziarniste. Jeśli chodzi o cerę skłonną do podrażnień, poleca się stosowanie peelingów enzymatycznych, które złuszczają naskórek, ale w sposób delikatny, bez tarcia. Jak nazwa wskazuje, w swoim składzie zawierają enzymy, takie jak papaina, bromelaina, arbutyna. Dodatkowo zawierają najczęściej składniki łagodzące, dlatego nie wywołują podrażnień.
Jaki peeling wybrać do pielęgnacji ciała?
Regularne złuszczanie naskórka sprawia, że skóra staje się elastyczna i miękka w dotyku, dlatego też peeling do ciała to ważny element pielęgnacji. Warto sięgnąć po profesjonalne produkty, które dzięki składnikom aktywnym pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład peeling z solą morską, która stymuluje mikro-krążenie skóry oraz usuwa toksyny.
Równie ciekawą propozycją jest peeling z piaskiem wulkanicznym i masłem shea. Jest on odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet tej wrażliwej. Jeśli borykasz się z cellulitem, sięgnij po specjalistyczny peeling, który oprócz działania złuszczającego, zmniejsza również widoczność pomarańczowej skórki. Wszystko za sprawą występowania składników aktywnych takich jak różowa sól himalajska, czarnuszka oraz olej z męczennicy. Wszystkie rodzaje peelingów należy nałożyć na wilgotną skórę, a następnie masować okrężnymi ruchami i dokładnie spłukać.
Szczotka do ciała i kosmetyki peelinujące Diego dalla Palma Professional
Szczotka do ciała – interesująca alternatywa lub dopełnienie dla peelingu
Ciekawą alternatywą do stosowania peelingów jest używanie szczotki do ciała. Stymuluje ona krążenie krwi i sprawia, że skóra jest sprężysta i gładka. Dodatkowo regularne szczotkowanie zmniejsza widoczność cellulitu i usuwa z organizmu toksyny. Jak prawidłowo używać szczotki do ciała? Przede wszystkim ciało należy szczotkować na sucho poprzez wykonywanie delikatnych i regularnych ruchów. Szczotki do ciała lepiej unikać w przypadku skóry bardzo wrażliwej lub ze skłonnością do pękających naczynek.
Peeling to nieodzowny element pielęgnacji, zarówno w przypadku skóry twarzy jak i ciała. Stosowany regularnie wyraźnie poprawia kondycję skóry i sprawia, że staje się ona elastyczna, dobrze ukrwiona i gładka w dotyku. W przypadku peelingów stosowanych na twarz należy pamiętać o odpowiednim dobraniu kosmetyku w zależności od typu cery. W przypadku peelingów stosowanych na ciało warto pomyśleć o tych produktach, które dodatkowo zmniejszą widoczność cellulitu. Ciekawą opcją złuszczania martwego naskórka jest również szczotkowanie na sucho.
zdjęcie główne pochodzi z unsplash.com