Idąc na sobotnie zakupy nie podejrzewałem nawet, iż zatrzyma mnie reklama kosmetyków VICHY obiecujących usunięcie zmarszczek w cztery dni. Kupiwszy w hipermarkecie artykuły żywnościowe postanowiłem przeprowadzić mały test.

Data dodania: 2009-04-18

Wyświetleń: 6954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Udałem się do apteki i zacząłem wypytywać panią z okienka o najnowszy krem przeciw-zmarszczkowy firmy VICHY tak szeroko reklamowany ostatnio w TV.

- Podobno można pozbyć się zmarszczek w cztery dni. Czy to prawda?
- W cztery dni to raczej nie. Cztery tygodnie to już bardziej.
- W reklamie podają, że po czterech dniach znikają zmarszczki. To jak to jest?
- Zobaczymy co piszą na ulotce.

Po chwili:
- Na ulotce pisze, iż po czterech dniach odczuć można naprężenie skóry. Ale powiem panu, że ja używałam tego kremu i jakoś nie zauważyłam żadnego naprężenia skóry.

W tym momencie u mojej rozmówczyni pojawił się drobny uśmiech. Życzliwy uśmiech.
- A jaki jest skład tego preparatu?
- Hmmm, witamina C.
Racja. Witamina C poprawia jakość skóry. Często zaleca się ją zwłaszcza palaczkom papierosów, gdyż palenie powoduje takie zrogowacenie skóry, iż żadne kremy czy nawet Kolagen Naturalny nie są w stanie pomóc. Zatem nie powinna dziwić witamina C w składzie specyfiku przeciw-zmarszczkowego.
- Poza tym główny składnik to wynalazek Laboratorium Vichy. Ich receptura.
- Rozumiem. Efekt badań.


No cóż. Tego składnika nie zweryfikuję. Nie stać mnie na wybudowanie laboratorium chemicznego, które mogłoby badać wszystkie kosmetyki ukazywane w TV jako najskuteczniejsze. Mogę jedynie opierać się na relacjach klientek VICHY oraz Kolagenu INVENTIA. Klientki zawsze wiedzą najlepiej, gdyż sprawdzają produkt na własnej skórze.


- Jaka jest pojemność tych kremów?
- Zależy których. A dla kobiety w jakim wieku byłby ten krem?
- Dla kobiety 35 letniej.
- W takim razie polecam dwa kremy o pojemności 50 mL.
- A jaka jest ich cena?
- Pierwszy 89 a drugi 95 złotych. Kremów jest wiele i należy je dopasowywać zawsze do wieku. Proszę spojrzeć na ulotkę. VICHY tworzy kremy dla grup wiekowych kobiet 30+, 40+ oraz 50+.

Pani pokazała mi tabelkę z wyszczególnionymi grupami wiekowymi oraz przyporządkowanymi do nich rodzajami kremów.
Hmmm, Kolagen Naturalny INVENTIA nie dzieli użytkowniczek ze względu na wiek. Nie mówię, że to dobrze czy też źle. Po prostu to działa inaczej. Kolagen naturalny INVENTIA oddziaływuje na skórę człowieka w sposób aktywny pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu. Działa to bez względu na wiek, tzn. nie ma potrzeby tworzenia Kolagenu Naturalnego osobno dla grupy trzydziestolatek czy pięćdziesięciolatek.
Dowiedziawszy się tych wszystkich rewelacji spokojnie opuściłem aptekę.


CZAS NA WNIOSKI
Co zauważyłem? Na co zwróciłem uwagę?

Zauważyłem to co zawsze: oglądając reklamy telewizyjne należy zawsze zwracać baczną uwagę na tekst przy gwiazdce (*). W tym przypadku reklama głosi redukcję zmarszczek po czterech dniach (jeśli coś źle zrozumiałem to proszę do mnie napisać na adres [email protected] to zrewiduję treść tego artykułu). Tymczasem na ulotce przy wyjaśnianiu znaczenia gwiazdki czytamy: po czterech dniach zaobserwowano zwiększenie naprężenia skóry na badanej grupie kobiet. Wniosek? Hmmm. Nie chcę tego komentować. Po prostu proponuję zrobić to co ja: udać się do apteki i poprosić farmaceutę o wyjaśnienie wszystkich naszych wątpliwości oraz skonfrontować treść reklamy z treścią ulotki załączonej do opakowania danego kremu. Wnioski bowiem najlepiej wyciągnąć osobiście po zebraniu wszystkich możliwych danych...


Nie udało mi się ustalić jak taki krem działa. Pani w aptece nie wiedziała. (Jeśli komuś się uda to proszę o kontakt: [email protected] , z przyjemnością umieścimy Państwa spostrzeżenia na stronie naszego sklepu). Pozostaje więc tylko czekać na opinie kobiet, które użyły tego kremu. One najlepiej będą wiedzieć CZY to działa.


A jak działa Kolagen Naturalny Inventia? Podczas badań laboratoryjnych zaobserwowano, iż nałożenie na skórę Kolagenu Naturalnego powoduje pobudzenie fibroblastów do zwiększonej produkcji kolagenu przez nasz organizm. Fibroblasty natomiast w skrócie można nazwać małymi fabrykami kolagenu. Tak więc nakładany Kolagen Naturalny INVENTIA NIE PRZENIKA do wnętrza skóry. Powoduje tylko reakcję naszego organizmu co objawia się euforyczną nadprodukcją kolagenu przez fibroblasty. Kolagen Naturalny INVENTIA jest pozyskiwany w sposób naturalny i oddziaływuje na organizm również w sposób naturalny. Nie ma tutaj żadnej chemii, czy też innych wynalazków. Dlatego słowo naturalny pasuje do nazwy tego kosmeceutyku idealnie. Twoja skóra regeneruje się w sposób NATURALNY.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena