Profil Użytkownika

Maluszek z nietolerancją glutenu

Maluszek z nietolerancją glutenu

Alergia czy celiakia? O schematach wprowadzania glutenu do diety niemowlęcia informuje lekarz pediatra już w trakcie wizyt patronażowych. Każda mama jest więc najczęściej dobrze zaznajomiona z tematyką i przygotowana do wprowadzenia nowego składnika do jadłospisu dziecka. Kaszka manna zakupiona, proporcje odliczone, zaczyna się tzw. “ekspozycja” dziecka na gluten.

Bazylia - królowa ziół

Bazylia - królowa ziół

Wszyscy chyba znamy ten charakterystyczny, intensywny zapach zgniecionych w dłoniach listków, przywodzący na myśl ogród w gorące popołudnie. Albo wakacje w Italii. Lato, słońce, sałatki – wszystko to kwintesencja przyjemności, relaksu i… włoskiej kuchni. A w niej niezmiennie, wśród innych ziół, króluje właśnie ona – bazylia.

Co mózg lubi jeść?

Co mózg lubi jeść?

Do tej pory powstała ogromna ilość diet mających kształtować nasze ciała. Większość z nich opiera się na eliminacji produktów, najczęściej tłuszczu lub cukrów, inne zakazują łączenia konkretnych składników itp. Wszystkie mówią: jeść mniej! Jemy (lub nie), trenujemy, liczymy kalorie i zgubione z trudem kilogramy. Ale co na to nasz mózg?

Smukła i zdrowa jak palma kokosowa

Smukła i zdrowa jak palma kokosowa

Nazywana jest „drzewem życia” - z sanskrytu kalpa vriksha - drzewem, zaspokajającym wszystkie potrzeby. Przez wieki leki robione z orzecha kokosowego były stosowane w medycynie ludowej i do dziś są traktowane przez ludy Afryki za cudowne panaceum. I jak się okazuje, nie są to tylko ludowe bajki, gdyż ludy te nigdy nie zapadają na choroby serca, cukrzycę czy otyłość.

Profil

Magdalena Kaczmarska

Autor
Napisz wiadomość
Artykułów:
8
Kod partnerski:
/p:15170

Data urodzenia:
1977-07-07
Dołączył:
2010-06-14 15:15:00
Województwo:
inny_kraj

Ostatnie logowanie:
26-05-2014