Abecadło: marker, kulki, wycior, spłuczka i insze są ważne ale przede wszystkim - Bezpieczeństwo i Zasady Gry w Paintball (a nie peintbal czy paintbol ;) )

Data dodania: 2009-03-02

Wyświetleń: 3047

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przez wielu paintball jest zaliczany do czołowych sportów ekstremalnych. Jego niezaprzeczalnymi plusami są stosunkowo niskie koszty wzięcia udziału w grze i wysoki poziom bezpieczeństwa przy stosowaniu się do - Zasady Gry w Paintball. Jest to sport grupowy w którym poza szybkością i sprytem oraz umiejętnością podejmowania ryzyka liczy się ustalanie taktyki, współdziałanie drużyny i jej lider. Ponadto towarzysząca rozgrywkom paintball'owym adrenalina daje możliwość odreagowania stresów w pracy i problemów dnia codziennego. Dlatego imprezy paintball'owe stały się dla wielu menadżerów niemal synonimem imprez firmowych w których integracja pracowników w prawdziwy zespół sięga zenitu.

Dlatego w całym kraju paintball zdobywa sobie szybko uznanie coraz szerszej grupy amatorów tej formy sportowej rywalizacji. Gracze skupiają się na forach internetowych, zakładają własne drużyny i toczą zacięte boje w kolorowych wojnach na farę do ostatniej kulki. Jednak warunkiem na dalszy rozwój paintball'a jest zachowanie podstaw bezpieczeństwa zarówno w odpowiednim zabezpieczeniu terenu rozgrywki (osoby nie biorące udziału nie mogą mieć możliwości wejścia a wystrzeliwane kulki nie mogą wylecieć poza teren gry) jak i stosowaniu się do zasad przez uczestników (bezwzględne zakładanie maski ochronnej i zabezpieczenie markera paintball'owego po wyjściu z obszaru rozgrywki). W szczególności gracze indywidualni, nie grający na polu do paintball tylko w pozornie opuszczonych obiektach lub rozległych lasach powinni uważać na przypadkowego Kowalskiego który nagle może się znaleźć w środku zażartej bitwy paintball'owej... bo Reks nie mógł wytrzymać i trzeba było iść na spacer lub żona chciała grzyby do obiadu - powodów na nieszczęśliwy wypadek jest tyle ile głupoty ludzkiej. Do wszystkich graczy i firm komercyjnych - dbajmy o Bezpieczeństwo w Paintball!

Peace

Licencja: Creative Commons
2 Ocena