Meat Loaf, a naprawdę Marvin Lee Aday to Amerykański piosenkarz i aktor urodzony w Teksasie. Najbardziej znany jest z płyty „Bat Out of Hell” wydanej w 1977 roku. Sprzedała się ona w ponad 40 milionach egzemplarzy, i nadal jest kupowana w światowych sklepach.

Data dodania: 2009-01-05

Wyświetleń: 1536

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meat Loaf, a naprawdę Marvin Lee Aday to Amerykański piosenkarz i aktor urodzony w Teksasie. Najbardziej znany jest z płyty „Bat Out of Hell” wydanej w 1977 roku. Sprzedała się ona w ponad 40 milionach egzemplarzy, i nadal jest kupowana w światowych sklepach. Wystąpił on również w około 50 filmach i programach telewizyjnych, nawet autobiograficznych. Najbardziej znana grana przez niego rola miała miejsce w musicalu „The Rocky Horror Picture Show”, gdzie wcielił się w postać Eddiego.
Jak to się stało, że w tak dużym kraju jak Polska jest on znany w bardzo wąskich kręgach? Za pewne jest to sprawa małej promocji w naszym kraju tego wykonawcy, lecz u naszego sąsiada, w Niemczech jego popularność stoi na znacznie wyższym poziomie. Na szczęście, sytuacja ta ulega zmianie. Niedawno powstała pierwsza polska strona internetowa poświęcona talentowi tego wielkiego człowieka. Oprócz aktualności, znajdują się na niej biografa, galeria, teksty piosenek wraz ich tłumaczeniami, dyskografia i wiele, wiele innych. Warte zauważenia jest również forum, gdzie wszyscy jego fani mogą podyskutować na temat tak wspaniałej muzyki. Miejmy nadzieję, że talent Meat Loaf’a zacznie rozprzestrzeniać się pośród Polski, i już niedługo będziemy mogli cieszyć się jego koncertami w Polsce. Oby! Jego niesamowity wokal, oraz muzyka autorstwa głownie Jima Steinmana przyprawia o dreszcze, wzruszenie, targanie niezwykłymi emocjami. Z całą pewnością ich utwory znajdą wielu wielbicieli na polskich ziemiach, którzy mieli duży problem z dotarciem i dowiedzeniem się o takich postaciach.
Inicjatywa zrobienia strony o Marvinie spotkała się z chęcią współpracy innych jego fanów z wielu miejsc w naszym kraju. Miejmy nadzieję, ze jeszcze przez długi czas ta postać będzie dawała nam powody by o nim pisać i wielbić jego zdolności.
Licencja: Creative Commons