Ponad 5 mln złotych za rzucenie palenia? Jak to?

Data dodania: 2009-01-05

Wyświetleń: 3467

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Rzucić palenie? Nic trudnego, setki razy to robiłem, zawsze mi się udawało."
George Bernard Shaw

Jeśli nie palisz to nie czytaj tego artykułu. Możesz jednak go przesłać do ludzi palących, którym chciałbyś pomóc stać się milionerami.

Załóżmy, że palisz 1 paczkę dziennie, po 8zł za paczkę x 30 dni= 240zł miesięcznie.

Przyjmijmy też, że zacząłeś palić w wieku 20 lat i palisz do osiągnięcia emerytury 65 lat. Wtedy jesteś po prostu zmuszony rzucić palenie bo z tej śmiesznie niskiej emerytury ledwo Ci starcza na podstawowe potrzeby. Zamiast czekać do emerytury robisz to więc do razu, inwestujesz więc 240zł miesięcznie na 12% przez 45 lat i uzyskujesz tylko 5 149 126 zł 33 gr. Ponieważ w pierwotnym założeniu przyjęliśmy, że w tym wieku rzucasz palenie, więc nie inwestujesz więcej ani grosza, żyjesz tylko z odsetek i masz 51,5 tyś. miesięcznie dodatkowej emerytury!!!

Ciekawe ilu palaczy zdaje sobie sprawę, że przez całe życie spala ponad 5 mln PLN, ja widząc tą sumę papierosa do ust nie włożę :)

Być może Ciebie jednak odpowiednio nie zmotywowałem i powiesz mi, że nie tak łatwo rzucić palenie, załóżmy więc że ograniczysz palenie o 10% czyli będziesz palił tylko 2 papierosy dziennie mniej, aby obliczyć wystarczy podzielić poprzednie sumy przez 10, żeby otrzymać ponad 5 tyś. dodatkowej emerytury. Jestem ciekaw ilu emerytów w tej chwili ma takie pieniądze?!

RZUĆ PALENIE JUŻ TERAZ!
http://dominik.dworniczak.pl/jak-rzucic-palenie.php

Korzystając z danych z poprzedniego przykładu każdy miesiąc palenia może Cię kosztować 51 731 zł i 26 gr. (240zł zainwestowane na 45lat).


Niektórzy zapewne spytają mnie tylko jak uzyskać te 12% zwrotu, od razu powiem, że możliwości jest wiele. Najprostszym będzie fundusz inwestycyjny, gdzie często można uzyskać wyższe stopy zwrotu, ale przyjąłem tą niewygórowaną. Niewykluczone, że fundusze wiążą się z pewnym ryzykiem i można poszukać lepszych inwestycji (w moim darmowym e-kursie omówiłem przynajmniej kilka), ale zakładając bardzo pesymistycznie, że w ostatnim okresie byłby duży spadek i straciłbyś 80% wciąż pozostaje 1 mln złotych. Jakby załamanie było wcześniej to zostanie mniej, policz tylko ile zostanie Ci po papierosach. Bo wg moich wyliczeń nie zostanie ani złotówki, a traci zdrowie Twoje i Twoich najbliższych (przez bierne palenie)! Najwyższy czas rzucić palenie!

Jeśli wydajesz inne kwoty na papierosy (np. palisz dwie paczki dziennie), byłbyś zainteresowany inną stopą zwrotu musisz dokonać sam obliczeń. Podam jednak kilka przykładów:
480zł, 12%, ponad 10mln
240zł, 6%, ponad 661 tyś
240 zł, 15%, ponad 15 mln
240 zł, 20%, ponad 108 mln
240 zł, 25%, ponad 788 mln

PS.
Oblicz teraz ile miesięcznie wydajesz na fajki. Idź, wstań od komputera i zainwestuj tą kwotę zanim ją puścisz z dymkiem. Bądź konsekwentny, rób tak na początku każdego miesiąca... do zobaczenia wśród bogatych emerytów :)

Dominik Dworniczak, autor kursu ...jak osiągnąć wolność finansową:
http://www.dominik.dworniczak.pl/kurs.php
Licencja: Creative Commons
2 Ocena