Nuda jest to negatywny stan emocjonalny spowodowany ciągłością robienia jednej czynności lub też bezczynności przez dłuższy czas. Czasami może doprowadzić do poważniejszych stanów takich jak agresja, albo po prostu sen.

Data dodania: 2009-01-05

Wyświetleń: 1679

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nuda jest to negatywny stan emocjonalny spowodowany ciągłością robienia jednej czynności lub też bezczynności przez dłuższy czas. Czasami może doprowadzić do poważniejszych stanów takich jak agresja, albo po prostu sen. Ale czy musimy się temu stanowi poddawać, być biernymi wobec niego? Oczywiście, że nie. Jest wiele sposobów na zwalczenie tego kłopotliwego „nicnierobienia”. Jednym z nich jest słuchanie muzyki.
Można powiedzieć, że nuda sama w sobie sprzyja słuchaniu muzyki. Jest tak dlatego, ponieważ w tym czasie nie mamy nic lepszego do zrobienia, mamy czas na relaks, odetchnięcie i przemyślenie różnych spraw. Możemy skupić się na tym, co dany artysta chce nam przekazać. Jest to bardzo ważne przy piosenkach w stylu rockowym, na przykład takiego wykonawcy jak Meat Loaf. Niektóre prawdy nie są powiedziane, czy też akurat w tym wypadku wyśpiewane wprost. Trzeba doszukać się ich sensu, lub odnieść je do własnego przypadku by zrozumieć je poprawnie, zgodnie z intencją artysty. Możemy w takich wolnych chwilach zastanowić się nad sensem każdego słowa czy zdania, a u zespołów zagranicznych, tak jak w podanym przeze mnie przykładzie, możemy zastanowić się nad tłumaczeniem danych zwrotów na nasz ojczysty język. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, dzięki któremu jednocześnie możemy podszkolić swoje umiejętności z języków obcych.
Występują oczywiście różne inne zajęcia, które można robić w trakcie tego stanu nazywanego nudą. Można oglądać telewizje, filmy, grać na komputerze, oglądać znaczki czy monety. Ale nic z tych wymienionych rzeczy nie jest tyle warte, i nie wniesie tak dużo pozytywnego do naszego życia. A co najważniejsze, zabije nudę, i sprawi, że poczujemy chęć do działania, nawet do wysprzątania całego mieszkania. Muzyka potrafi sprawiać cuda!
Licencja: Creative Commons