Wiadomość o wydaniu kolejnej części Harry Pottera zawsze wzbudzała wielkie zainteresowanie. Nie inaczej było na początku grudnia. J.K. Rowling napisała zbiór opowiadań pt. "The Tales of Beedle the Bard", które nawiązują do ostatniej części Harrego Pottera.

Data dodania: 2008-12-09

Wyświetleń: 2487

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Któż z nas chociaż raz nie słyszał żadnej informacji o słynnym Harrym Potterze? Być może nie każdy był zainteresowany przeczytaniem choć jednej z siedmioczęściowej serii, ale pamiętam, że nawet w moim poważnym z natury liceum słychać było relacje – czy to z przeczytanej książki, czy też z obejrzanego filmu. Zawiadomienie o pojawieniu się nowego tomu opowieści o przygodach niezwykłego czarodzieja zawsze wywoływała ogromne zainteresowanie zarówno wśród najmłodszych czytelników, ale również tych, którzy pozornie ze świata baśni już wyrośli. Nawet ja – kujonka w okularach – pochłaniałam kolejne tomy tych niezwykłych historii, szukając jednocześnie informacji wśród znajomych na temat tego, kto może posiadać już najświeższe wydanie.

Niestety – wedle zasady, co dobre szybko się kończy - J.K. Rowling napisała w końcu ostatnią część przygód nieustraszonego Harrego, pozostawiając po sobie pewien niedosyt. Wielu z jej fanów zapewne często szukało informacji o powstaniu kontynuacji serii lub ewentualnie stworzeniu nowej. I oto właśnie pojawia się wiadomość o promocji najnowszego dzieła pisarki - "The Tales of Beedle the Bard", która to właśnie nawiązuje do siódmego tomu opowieści o młodym czarowniku. Książka już cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy o tym, jak bardzo powyższa zapowiedź ucieszyła zarówno grono najwierniejszych i najbardziej zagorzałych jej czytelników, ale informacja ta zaintrygowała również być może nową grupę odbiorców.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena