Lokaty pozwalają ulokować Twoje oszczędności w banku na określony czas i dają dochód w postaci oprocentowania. Są uważane za jedne z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania.

Data dodania: 2008-12-07

Wyświetleń: 4281

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W większości banków w celu założenia lokaty trzeba założyć także konto. Jeśli nawet istnieje możliwość założenia lokaty bez konta to można to zrobić tylko wpłacając gotówkę w oddziale, a więc jest to mało wygodne. Dlatego większości osób nie chce się szukać ciekawych ofert w innych bankach, bo czas poświęcony na to może spowodować, że skórka nie warta jest wyprawki.

Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego i pojawiła się możliwość zakładania lokat przez Internet jednocześnie bez konieczności posiadania konta. Rozwiązanie takie zaproponował Bank Pocztowy. Aby móc tego dokonać wystarczy wejść na stronę lokaty on-line.

Jak zakłada się tam lokatę? To bardzo proste! Najpierw należy wypełnić wniosek elektroniczny. Następnie na podany we wniosku adres email otrzymujemy wszystkie informacje potrzebne do założenia lokaty - w tym numer konta, na które trzeba przelać środki. Gdy pieniądze już dotrą na rachunek, na nasz email przychodzi potwierdzenie otwarcia lokaty (plik w formacie pdf) z adnotacją, że jest to dokument wygenerowany elektronicznie, a więc nie wymaga stempla ani podpisu. Po zakończeniu lokaty środki wracają na rachunek, z którego zostały przysłane.

Jak widać wszystko przebiega bardzo prosto, a oprocentowanie lokat jest naprawdę konkurencyjne i wyższe od oprocentowania np. konta emax+ w mBanku. Oferta warta jest zatem rozważenia. Na pewno trzeba pochwalić Bank Pocztowy za taką innowacyjność.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena