Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
O co warto zadbać przed rozpoczęciem prac?
Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe frezowane? Cena frezowania wylewki to ok. 70 – 80 zł za m kw. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.termolit.pl/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe.html.
Na czym polega frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?
Montaż ogrzewania podłogowego frezowanego wymaga wycięcia w podłożu specjalnych rowków o określonych wymiarach, w których docelowo poprowadzone zostaną rury ogrzewania. Do tej pracy wykorzystuje się precyzyjną frezarkę, a czynności powierza specjaliście.
Frezowanie pod ogrzewanie podłogowe nie jest głębokie – to zaledwie 2 cm nacięcia. Oznacza to, że działanie jest mało inwazyjne, a niesie z sobą spore korzyści. Nie trzeba skuwać i niszczyć dotychczasowej podłogi. Nie ma także konieczności dokładania styropianu czy modyfikowania poziomu podłogi.
Zalety ogrzewania podłogowego frezowanego
Jak już wspomnieliśmy, zalet ogrzewania podłogowego frezowanego jest wiele. Do najważniejszych z pewnością zalicza się możliwość zapewnienia równomiernego rozkładu ciepła w całym domu w tym samym czasie. Klasyczne kaloryfery są mało wydajne, zaś od chwili uwolnienia ciepła mija sporo czasu, zanim pokój dogrzeje się.
Atuty frezowania pod ogrzewanie podłogowe są widoczne już w momencie prowadzenia prac. W porównaniu z montażem innych instalacji tu inwazyjność jest stosunkowo niewielka, nie wymaga ingerencji w strukturę budynku, a cały proces przebiega sprawnie.
Gdzie można zamontować frezowaną podłogówkę? Tak naprawdę w każdym pomieszczeniu z wylewką możliwe jest wykonanie frezowań pod rury od ogrzewania.
O co warto zadbać przed rozpoczęciem prac?
Zanim rozpoczniesz prace, ustal kilka kluczowych kwestii, które stanowią podstawowy warunek do przeprowadzenia prac. Ustal z odpowiednim wyprzedzeniem:
- jaka podłoga zostanie ułożona na przygotowanej instalacji ogrzewania podłogowego,
- jaka jest grubość wylewki,
- jaka jest grubość izolacji,
- jaki materiał zastosowano do przygotowania wylewki.
Odpowiedzi na te pytania są szczególnie istotne z punktu praktycznego wykonania prac. Jeśli nie znasz odpowiedzi lub masz wątpliwość, jak działać, skonsultuj się z ekspertem, który będzie wiedział, jakie kroki podjąć w określonych sytuacjach.