W przypadku tworzenia wielkopowierzchniowych podkładów podłogowych trzeba szukać rozwiązań, dzięki którym uzyska się idealnie gładką powierzchnię. Klasycznie wykorzystywanym rozwiązaniem była wylewka cementowa. Natomiast obecnie pojawiają się także inne rozwiązania, takie jak wylewka anhydrytowa, która jest dobrą alternatywą i może się sprawdzić lepiej niż tradycyjne wylewki. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wylewki anhydrytowej. 

Data dodania: 2024-03-29

Wyświetleń: 109

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wylewka anhydrytowa – co to takiego i kiedy dobrze się sprawdza?

Wylewki anhydrytowe – co to takiego?

Zacząć należy od tego, czym jest wylewka anhydrytowa. To podstawowa kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę. Określić ją należy jako zaprawę, która jest przygotowana na bazie siarczanu wapnia, który uzupełniony jest środkami upłynniającymi i wypełniaczami. Połączenie składników sprawia, że powstaje wylewka anhydrytowa, która jest sucha, a po zmieszaniu z wodą uzyskuje charakter ciekłej konsystencji. Po podłożu wyłożonym płytami styropianowymi rozprowadza się wylewkę i uzyskuje idealną powierzchnię.

Idealna wylewka pod ogrzewanie podłogowe

Wylewka anhydrytowa to rozwiązanie, które będzie doskonale sprawdzało się pod instalację ogrzewania podłogowego. Ma wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, a jednocześnie niską porowatość i homogeniczność, dlatego w przypadku wylewki anhydrytowej można uzyskać bardzo dobre efekty. To również wylewka samopoziomująca, dlatego uzyskana powierzchnia będzie często lepsza niż w przypadku wylewek cementowych.

Wylewka cementowa czy anhydrytowa?

Wybór wylewki anhydrytowej czy cementowej zależy od potrzeb i oczekiwań. Zwracając uwagę na wylewki maszynowe cena za m2 z materiałem okaże się, że wylewka anhydrytowa nie musi być droższa niż stworzenie tradycyjnej wylewki cementowej. Skoro więc w ten sposób uzyskuje się wysoki współczynnik przenikania ciepła i wylewka anhydrytowa nagrzewa się szybciej niż tradycyjna, to może być świetna opcja, gdy będzie się chciało ją umieścić na ogrzewaniu podłogowym. Wybierając wylewkę anhydrytową, można uzyskać lepsze efekty niż przy użyciu wylewki cementowej.

Wymień tradycyjne wylewki cementowe na nowoczesne materiały

Przy wyborze rodzaju wylewki warto kierować się nowoczesnymi rozwiązaniami, jakie daje nam rynek. Materiały budowlane stale się rozwijają, warto mieć tego świadomość i szczególnie z ogrzewaniem podłogowym łączyć je w taki sposób, by uzyskać wysoką efektywność energetyczną. Dlatego w przypadku wylewki cementowej efekty mogą być gorsze niż przy anhydrytowej. Oprócz tego warto wybierać wylewki samopoziomujące, by uzyskanie gładkiej powierzchni stało się łatwiejsze. Nowoczesne materiały mają naturalne właściwości samopoziomujące, dlatego tak dobrze się sprawdzają i cieszą się popularnością. Wybierz więc nowoczesne materiały i zmień swoje prace wykończeniowe w łatwiejsze do wykonania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena