Czyż nie zastanawiamy się czasem jak to będzie gdy przejdziemy na emeryturę? Czy w tych rozważaniach uwzględniamy finanse? Czy uda się oszczędzić, czy też zostaniemy z kredytem do spłacenia? Zaproponuję Ci wykonanie ćwiczenia - dzięki któremu odkryjesz gdzie przepadają Twoje pieniądze i dlaczego po prostu musisz zacząć zacząć inwestować.

Data dodania: 2008-11-27

Wyświetleń: 2500

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cóż. Nie mam dla Ciebie dobrej informacji. Dla większości z nas po wykonaniu ćwiczenia, które możesz wykonać w trakcie kilkudniowego darmowego kursu e-mail (Analiza Twoich Finansów)okaże się, że do czasu emerytury w Twoich finansach pojawi się prawdopodobnie gigantyczna dziura budżetowa. Tak dzieje się w przypadku większości przypadków.

Zastanówmy się w jaki sposób możesz odkryć gdzie podziewają się Twoje pieniądze - może część z nich uda się odzyskać i przeznaczyć na inwestycje?

* Czy nie czujesz czasem, że Twoje dochody rozchodzą się w niekontrolowany sposób? Nawet gdy starasz się je kontrolować?

* Czy nie próbowałeś doliczyć się wszystkich wydatków, a i tak wasze pensje znowu nie pozwalają nic odłożyć, lub zainwestować?

* Żyjesz obarczony kredytami? Obawiasz się wysokości premii i czy wystarczy aby pokryć wydatki i raty tym co zarabiasz?

* Czy nie myślałeś/aś o tym aby odkładać kilka procent dochodu miesięcznie tylko nigdy nie było z czego?

Całą prawdę o Twoich rodzinnych finansach można uzyskać wykonując jedno proste ćwiczenie. To inwestycja nie większa niż pół godziny dziennie przez kilka dni aby odkryć jak bardzo ważne jest zacząć inwestować. Nie będziesz mieć wątpliwości jeżeli dokonasz analizy dochodów oraz przewidywanych wydatków w przyszłości do czasu przejścia na emeryturę.

Szaleństwem jest robić coś tak jak dotychczas i oczekiwać innych efektów

Aby w pełni zrozumieć znaczenie słowa "szaleństwo" musisz zobaczyć jak ważne jest aby jak najszybciej zacząć inwestować. Dlatego udostępniam za darmo kurs analizy finansów rodzinnych. To raport zawierający ankietę, dzięki której dokonasz analizy Twoich finansów osobistych w perspektywie czasu do przejścia na emeryturę.

Ankieta , pokaże ile pieniędzy zabraknie nam do czasu emerytury jeżeli nie zaczniemy inwestować. Zdecydowana większość z nas po wypełnieniu tej ankiety zauważy ogromną dziurę budżetową. I to dziurę, którą trudno załatać ograniczając przewidywane w przyszłości wydatki.

Wykonanie tego ćwiczenia to bardzo ważny etap - aby zrozumieć jak ważne jest aby inwestować. Na przykład w fundusze inwestycyjne.

Finanse mojej rodziny... Co to za ankieta? Co to za raport?
Czy chciałbyś poznać całą prawdę o Twoich finansach? Analiza pokaże Ci Twoją sytuację finansową w momencie przejścia na emeryturę opartą o Twoje:

* przewidywane dochody w przyszłości,
* wersję optymistyczną Towich przyszłych przychodów
* i wersję pesymistyczną rozwoju Twojego wynagrodzenia w przyszłości

Kurs to kilka wiadomości - rozpoczniesz od analizy Twoich przychodów. Następnie zajmiemy się Twoimi celami - krótkoterminowymi oraz bieżącymi wydatkami. Zastanowisz się jak częśto wymieniać będziesz kosztowne elementy swojego majątku (np. meble, samochód, mieszkanie).

Na koniec spóbujemy dokonać zbilansowania dochodów i wydatków do czasu emerytury. Otrzymany wynik podzielimy na wynik miesięczny.

Zadanie dla odważnych
Jesteśmy nauczeni, aby o finansach nie rozmawiać. Bo "jakoś to będzie". Dajemy sobie radę dziś, to i damy sobie radę jutro. Tym bardziej trudno podjąć decyzję aby na spokojnie policzyć.
Chcę aby mój raport dotarł tylko do osób, które są naprawdę zainteresowane pełnym wykonaniem obliczeń. I które przez kilka dni wykonają zadania, które wyślę pocztą elektroniczną. Dzień po dniu.

Ale ostrzegam - wyniki ankiety potrafią zaszokować. Po prostu musisz to sprawdzić. Wielu nie potrafi się zdecydować na ten krok. Nie bądź jednym z nich.
Licencja: Creative Commons