Czy wiecie ile na świecie co sekundę jest produkowanych reklamówek ? Ilość przekracza 40 tysięcy torebek na sekundę. Ogromna ilość ale niestety takie są fakty. Każda taka torba jest istnym koszmarem dla ekologów. Czas jej rozkładu przekracza kilkaset lat a podczas "gnicia" wydzielane są bardzo szkodliwe substancje.

Data dodania: 2008-11-22

Wyświetleń: 4001

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mode na torby ekologiczne zapoczątkowała znana projektantka mody, a wiadomo jak to w modzie jak tamat zostanie podchwycony szybko stanie się hitem. Torba taka oprócz tego, że jest bardzo modna oraz ma ciekawy i nowoczesny wygląd, jest bardzo praktyczna. Przede wszystkim jest wykonana z ekologicznych materiałów, a jej rozkład jest bardzo szybki i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Dodatkowo torba typu green bag jest bardzo wytrzymała przez co nie musimy się martwić czy wytrzyma ciężar zakupów. Jednocześnie jest wielokrotnego użytku i bardzo wolno się zużywa tak że średnia czas jej eksploatacji wynosi 2 lata.

Ekotorby dostępne są już w większości hipermarketów oraz małych sklepikach osiedlowych. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wzorów, a nawet kształtów. Nawet znani projektanci mody zaczęli pokazywać swoje torby ekologiczne na pokazach mody.

Firmy produkujące takie torby powstają bardzo szybko, bardzo mocną promują takiego typu rozwiązania jak modne, oraz ekologiczne. Ludzie którzy widzą że modnie jest mieć taką torbę a jednocześnie będą mieć świadomość że torba taka jest ekologiczna i że oni dbają o środowisko od razu ją kupią. Teoretycznie jest to bardzo dobre zjawisko, natomiast należy pamiętać że torbę taką trzeba używać a nie kupować nowe bo mają inne ciekawsze wzory a aktualnych dobrych toreb typu green bag się pozbywać.

Torby ekologiczne mimo że cena początkowo może wydawać się spora (koszt do 10 zł) to jednak jej trwałość oraz niezawodność sprawi że szybko się do niej przyzwyczaimy oraz będziemy brać na zakupy i będziemy zadowoleni z zakupu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena