Jak zbudować trwałą i satysfakcjonującą przyjaźń z mężczyzną?

Data dodania: 2008-11-21

Wyświetleń: 6238

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zanim opowiem Ci o sposobie na pozyskanie i utrzymanie przyjaźni z mężczyzną (ale także i z kobietą) chciałbym Ci coś powiedzieć.

Otóż uważam, że...

"Jesteś wspaniałą kobietą. Zasługujesz na wszystko co najlepsze i jestem absolutnie przekonany, że to osiągniesz. Jestem przekonany, że zrealizujesz każde swoje marzenie dotyczące pracy, podróży, rodzinnego szczęścia, miłości i każde inne jakie sobie tylko wymarzysz. Jestem tego pewien ponieważ jesteś najwspanialszą kobietą i zasługujesz na to. Tak właśnie uważam!"

Jak zadziałały na Ciebie te słowa? Otóż mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć, że pierwsze zdanie otworzyło Twój umysł, a następne słowa przyjęłaś bez większego sprzeciwu, uległaś im niejako, co było moją intencją i Twoją zapewne także. Chcesz, by Twoje marzenia się realizowały jedno za drugim i bez wyjątku. I zrealizują się, nie ma o to obawy. Jestem tego pewien! No ale nie o tym chciałem pisać, a o przyjaźni...

Widzisz, kiedy łączy Cię jakaś emocjonalna więź z mężczyzną, a przynajmniej jego z Tobą, wtedy mężczyzna jest bardzo podatny na wszelkie sugestie z Twojej strony. Przypomina to trochę wilgotną gąbkę, która dzięki temu, że jest wilgotna może wchłonąć bardzo wiele wody. Inaczej jest zupełnie, gdy gąbka jest zupełnie sucha i gdybyśmy spróbowali polać ją wodą, to ta będzie po niej spływać. By wsiąkała w nią woda, musimy gąbkę najpierw zwilżyć.

Ten stan gąbki, który pozwala jej na wchłoniecie dużej ilości wody, to w przypadku mężczyzny odpowiednie pozytywne nastawienie do Ciebie: np. sympatia lub miłość do Twojej osoby.
Mężczyzna czując do Ciebie sympatię czy miłość, będzie niezwykle podatny Twoim słowom. Wszystkie pozytywne i negatywne opinie na jego temat będą jak wyrocznia. Kiedy powiesz mu, że jest wspaniały, będzie starał się być wspaniały, a gdy powiesz mu, że jest beznadziejny – będzie i taki. Często można to zauważyć u dzieci, których rodzice mówią im coś o nich negatywnego, że czegoś nie potrafią, że na coś nie zasługują, a dziecko bierze to sobie głęboko do serca i rzeczywiście nie potrafi, często później nawet nie próbuje.

No, ale miałem powiedzieć Ci o przyjaźni, a właściwie o zacieśnianiu przyjaźni między Tobą a mężczyzną. Otóż, by zyskać jeszcze większą sympatię i miłość z jego strony musisz dowiedzieć się jakie są jego marzenia. O czym on marzy, kim chce być, gdzie mieszkać, co posiadać, co umieć? Itd. Dowiedz się tego i wesprzyj go teraz. Powiedz mu, że wierzysz w niego, że zasługuje na to o czym marzy. Zbuduj w jego wyobraźni wizję tego co chciałby mieć, tak jakby już to posiadał. Przykładowo, gdy mężczyzna marzy o własnym domu możesz mu powiedzieć tak:

"Wiem, że któregoś dnia wybudujesz swój własny dom. Będzie to najpiękniejszy dom w okolicy, a ja będę z Ciebie bardzo dumna. Przez okno w naszej kuchni będzie roztaczał się przepiękny widok na owocowe drzewa w naszym sadku...".

A gdy Twój mężczyzna marzy o dostaniu się na studia np. medycyny możesz wspierać go takimi słowami:

"Widzę Cię nie tylko jako studenta, ale jako wspaniałego lekarza. Zasługujesz na to by dostać się na ten kierunek studiów i jestem absolutnie przekonana, że się dostaniesz i zostaniesz najlepszym lekarzem w swej specjalności."

Mężczyznę, który pragnie odnieść sukces jako prywatny przedsiębiorca, możesz wspierać słowami typu:

"Wiem, że odniesiesz wielki sukces w biznesie jaki planujesz. Jesteś człowiekiem kreatywnym i przedsiębiorczym, dlatego też wierzę, że sukces jest tobie przeznaczony".

Wspieraj mężczyznę tego typu słowami zwłaszcza w chwilach zwątpienia. Dzięki tego typu słowom Twoja przyjaźń z mężczyzną nabierze na wartości.

Nigdy nie używaj sugestii o zabarwieniu negatywnym.

Przypomnij sobie, jak wpłynęła na Ciebie opinia Twojego instruktora, gdy powiedział Ci, że źle prowadzisz auto*, gdy pobierałaś lekcje nauki jazdy? Jak wpłynęły na Ciebie słowa osoby, którą uważałaś za eksperta w tej dziedzinie? Za którym razem udało Ci się zdać egzamin na prawo jazdy po tego typu słowach? Oczywiście mogłaś zdać i za pierwszym razem, pod warunkiem, że Twój instruktor i osoby Ci najbliższe wspierali Cię słowami: „Stać cię, jeździsz świetnie, zdasz za pierwszym razem, prowadzisz samochód jak zawodowy kierowca itd.".

Jeśli chcesz pozostać przyjacielem swojego mężczyzny, brata, ojca, syna, przyjaciela – nigdy nie używaj sugestii negatywnych.

Piotr Mart

______________________________________________

*Założyłem że już zdawałaś na prawo jazdy.Dlaczego mężczyźni nie chcą byś przeczytała "Mężczyzna od A do Z"?

Ostatnio dostałem od jednego z pracowników Złotych Myśli maila, a w jego treści taki oto fragment:

"P.S. Tak od siebie, to powiem ze czytałem Twoją książkę i uważam ja za naprawdę bardzo dobrą.
Chyba nawet dam ją w prezencie swojej kobiecie (ale tylko niektóre fragmenty, bo inne dają za dużą władzę;)"

Jeśli wolisz, by to mężczyzna miał nad Tobą władzę – nie kupuj tego poradnika!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena