Wygląd wielkanocnego stołu ma duże znaczenie dla panującej przy nim atmosfery. Odpowiednio dobrany obrus na Wielkanoc i inne dekoracje wprawić mogą szybko w świąteczny nastrój i uprzyjemnić wspólne spożywanie posiłków. Jednak nie każdy wie, na jaki obrus warto się w tym przypadku zdecydować. 

 

Data dodania: 2023-04-01

Wyświetleń: 139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na jaki obrus na Wielkanoc warto postawić?

Obrus na Wielkanoc dla miłośników klasyki

Miłośnicy klasyki lubią, gdy jest elegancko, wiosenne i lekko zarazem. Za najbardziej klasyczne uważane są obrusy w kolorze białym - gładkie. Jednak na Wielkanoc mimo wszystko warto postawić na kolor. Strzałem w dziesiątkę będzie obrus szary czy beżowy. Można też pokusić się o nieco mocniejsze akcenty kolorystyczne. Takie obrusy znajdują się np. w ofercie sklepu internetowego https://dehome.pl/pl/c/Obrusy-wielkanocne/144

Zielony obrus na Wielkanoc - czy to dobry pomysł?

Wielkanoc nierozerwalnie kojarzy się z wiosną i czasem, gdy przyroda budzi się do życia. Dlatego do dekoracji stołu wykorzystuje się właśnie takie motywy. Zielony obrus sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Wcale nie musi być to model gładki - różnego rodzaju nadruki czy hafty są w tym przypadku mile widziane. Zieleń to barwa, która wprowadza do wnętrza energię i radość. 

Na jakie obrusy wielkanocne warto się jeszcze zdecydować?

Nie ma żadnych konkretnych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze obrusu na Wielkanoc. Każdy powinien postawić na to, co mu się podoba i będzie pasować do aranżacji całego wnętrza. Obrusy wcale nie muszą być idealnie białe. Od lat coraz większą popularnością na rynku cieszą się modele bardziej kolorowe np. zielone i szare. Te ostatnie uchodzą zresztą za bardzo uniwersalne. 

Na pewno warto wspomnieć także o obrusach pokrytych wesołymi, kolorowymi nadrukami, dekoracjami i aplikacjami. Kurczaczki, zajączki, pisanki i baranki to motywy świąteczne, które są często wykorzystywane przy okazji Wielkanocy. Ozdobione nimi obrusy przypadną do gustu przede wszystkim dzieciom, ale powinny spodobać się także osobom dorosłym. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena