Podczas poszukiwań pracy niejednokrotnie przyszło Ci pewnie do głowy, aby zapytać o wolne stanowiska w firmie, w której mają zatrudnienie. Jeśli takie rozmowy masz już za sobą, to wiesz, że jednym z pytań, które wówczas pada, jest „A co sądzisz o pracy w tej firmie?” lub podobne zapytania, które mają poszerzyć naszą wiedzę o potencjalnym pracodawcy. Opinie znajomych bywają wiążące. Na ich podstawie decydujemy, czy w ogóle chcemy aplikować do firmy. 

Data dodania: 2022-12-06

Wyświetleń: 325

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy opinie o pracodawcy są Ci potrzebne?

Co jednak z opiniami o pracodawcy, które znajdziemy w Internecie? Czy mają one taką samą moc? Sprawdźmy!

Dlaczego zmieniamy pracę?

W tym przypadku kluczowe jest zastanowienie się nad tym, dlaczego w ogóle rezygnujemy z pracy, którą już mamy? Według badania przeprowadzonego przez Hays Poland w 2022 roku aż 65 proc. ankietowanych zmienia firmę, gdy wynagrodzenie przestaje być zadowalające. To wydaje się dość intuicyjne: skoro płaca jest za niska, szukam czegoś nowego. Jednak powodów zmiany pracodawcy jest o wiele więcej.

Ponad 40 proc. badanych w obecnej firmie nie widzi możliwości dalszego rozwoju. Chcąc zyskiwać nowe kompetencje, zmieniają miejsce zatrudnienia. Z kolei prawie 1/5 pracowników czuje się przepracowana i szuka pracy, gdzie obciążenie obowiązkami będzie mniejsze. W tym czasie aż 16 proc. ankietowanych boryka się z zachwianiem work-life balance, a 15 proc. pracowników szuka nowego zatrudnienia, gdy relacje z bezpośrednim przełożonym są dla nich nie do zniesienia.

Doświadczenie w szukaniu pracy

Wówczas przy szukaniu nowego miejsca pracy, wykorzystujemy nasze doświadczenia. O ile wysokość wynagrodzenia jesteśmy w stanie sprawdzić już po „widełkach”, które rekruterzy podają w ogłoszeniu; to pozostałe aspekty trudno jest wyciągnąć jedynie z narzędzi dostępnych dla procesu rekrutacyjnego. O możliwościach rozwoju w firmie usłyszymy może podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale zapisu o tym fakcie nie będziemy mieć w umowie, więc pozostaje nam słowo rekrutera.

Chcą porównać warunki rozwoju, ilość obowiązków, sposób rozgraniczania życia zawodowego i prywatnego oraz kadrę kierowniczą firm, do których aplikujemy, musimy więc oprzeć się na innych narzędziach. Nie wszędzie jednak mamy przyjaciół (dalszych i bliższych), aby zapytać o firmową atmosferę. Dobra wiadomość jest taka, że możemy uzyskać te informacje bez znajomości w przedsiębiorstwie. W jaki sposób?

Work or Not – opinie o pracodawcy są dla Ciebie!

Serwis Work or Not gromadzi opinie o pracodawcach, które dodają pracownicy. Zyskujesz więc informacje z pierwszej ręki. Od osób, które są lub były zaangażowane w pracę dla firmy. Pozwala to rozeznać się w tym, jak jest zarządzane przez kierownictwo, a także jakie są ścieżki rozwoju i awansu dla ambitnych pracowników.

Poznanie firmy „od środka” sprawia, że możemy szybko, bez wychodzenia z domu, ocenić, czy chcemy pracować w takim środowisku. Pozwala to uniknąć wielu błędów zawodowych nie tylko doświadczonym, ale także początkującym pracownikom. Wybieramy wówczas pracę świadomie, w oparciu o nasze potrzeby finansowe, a także rozwojowe. To jednak nie wszystko!

Strona www.workornot.pl to możliwość poznania samych pracowników. Jest to szczególnie istotne, gdy charakter wykonywanych obowiązków sprawia, że będziesz pracować zespołowo. Work or Not umożliwia więc przyjrzenie się kulturze wypowiedzi, czy nastrojom, jakie panują w grupie. Silny i zgrany zespół łatwo jest rozpoznać, czego życzymy wszystkim aplikującym. Opinie o pracodawcy mogą wnieść wiele wartości, gdy szukasz pracy. Pamiętaj zawsze sprawdzić firmę z Work or Not!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena