Dbałość o zdrowy i piękny wygląd od wieków spędzała sen z powiek wielu kobiet. Świadomość społeczeństwa dotycząca tego jak bardzo istotne jest oczyszczanie skóry podczas codziennej pielęgnacji spowodowała, że coraz więcej klientek i klientów salonów kosmetycznych zainteresowanych jest oczyszczaniem wodorowym. Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu, w którym opiszemy czym jest peeling wodorowy i dlaczego warto wyposażyć salon kosmetyczny w urządzenia do oczyszczania wodorowego.

Data dodania: 2022-11-30

Wyświetleń: 353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Profesjonalne urządzenia do oczyszczania wodorowego - dlaczego warto?

Czym jest peeling wodorowy?

Peeling wodorowy stanowi rewolucyjną metodę oczyszczania skóry. Cechuje się wysoką skutecznością działania oraz jest bardzo bezpieczną i nieinwazyjną metodą pielęgnacji skóry. Celem zabiegu jest oczyszczenie skóry poprzez usunięcie nagromadzonych w jej strukturze resztek kosmetyków, zanieczyszczeń środowiskowych oraz wytwarzanego przez nią sebum. Dodatkowym atutem stosowania wodoru w tej metodzie jest neutralizacja wolnych rodników, co znacznie spowalnia procesy starzenia

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów z dziedziny kosmetologii lub medycyny estetycznej. Podczas zabiegu dochodzi do kompletnego oczyszczenia powłok skórnych z zalegających w niej zanieczyszczeń. Ponadto na skutek zabiegu dochodzi do złuszczenia martwych wytworów naskórka, co pozwala na osiągnięcie miękkiej, gładkiej oraz elastycznej skóry. Zaletą peelingu wodorowego jest fakt, że może on być wykony bez względu na porę roku oraz nie wiąże się on z koniecznością późniejszej rekonwalescencji. 

Dla kogo dedykowany jest zabieg? 

Oczyszczanie wodorowe może być zabiegiem stosowanym w celu dbałości o zdrowy i promienny wygląd skóry jako urozmaicenie pielęgnacji oraz jako zabieg mający na celu poprawienie kondycji skóry i walkę z niedoskonałościami. W szczególności peeling wodorowy zalecany jest dla osób borykających się z:

  • skórą naczynkową (widoczne rumienie lub pajączki), 
  • oznakami starzenia się skóry (pojawiające się zmarszczki i bruzdy), 
  • trądzikiem lub łojotokiem. 

Przeciwwskazania 

Zabieg peelingu wodorowego jest jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod oczyszczania skóry. Niestety tak jak w przypadku innych zabiegów, wiąże się on z pewnymi przeciwwskazaniami. Nie powinno się przeprowadzać oczyszczania wodorowego w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią, 
  • nadwrażliwości elektromagnetycznej, 
  • rozrusznika serca,
  • chorób (w tym: skóry lub nowotworowych),
  • uszkodzenia naskórka. 

Efekty, które można uzyskać z pomocą profesjonalnych urządzeń do peelingu wodorowego

Stosując codzienną pielęgnację nie jesteśmy w stanie pozbyć się zalegających w powłokach skórnych złogów. Taki efekt pozwala osiągnąć przeprowadzenie zabiegu, który nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę, ale również zapewnia lepsze wchłanianie kosmetyków, regulację wytwarzania sebum oraz usunięcie martwych wytworów naskórka. Ponadto jednym z najbardziej cenionych efektów zabiegu jest neutralizacja wolnych rodników i opóźnienie procesów starzenia

Jak działają urządzenia do oczyszczania wodorowego?

Podczas zabiegu wykorzystywane urządzenia do oczyszczania wodorowego wytwarzają mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru, które następnie są wtłaczane do powierzchni skóry. Kosmetolog podczas peelingu wodorowego, przykłada głowicę urządzenia do skóry co pozwala na przetransportowanie wodoru za pomocą strumienia wody do niedostępnych dla zwykłego oczyszczania skóry powłok. Pozwala to na delikatne złuszczenie martwego naskórka oraz pozbycie się zanieczyszczeń i złogów z powierzchni skóry, dzięki czemu pory stają się dokładnie oczyszczone. 

Dostarczenie aktywnego wodoru pozwala na neutralizację procesów starzenia. Dzieje się to na skutek połączenia wolnych rodników tlenowych z cząsteczkami aktywnego wodoru. Rezultatem połączenia cząsteczek jest zmiana wolnych rodników w wodę, co pozwala na osiągnięcie efektu odmłodzonej i świeżej skóry. Wysokiej jakości sprzęt do oczyszczania wodorowego można znaleźć w ofertach wielu sklepów i hurtowni specjalizujących się w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej (np. tu: https://medikapoland.pl/pl/25-peeling-wodorowy-sprzet).

Dlaczego warto zdecydować się na zakup urządzenia do peelingu wodorowego?

Promienna i młoda skóra jest marzeniem wielu kobiet oraz mężczyzn. Stale zmieniające się trendy oraz zapotrzebowanie klientów potęguje ilość wymagań rynkowych względem salonów kosmetycznych. Oczyszczanie wodorowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na bezinwazyjny przebieg i wyjątkowe efekty widoczne po pierwszym zabiegu. Wzrost konkurencyjności gabinetu kosmetologicznego jest kluczowym czynnikiem, aby zapewnić jak najlepszą ofertę dla swoich klientów oraz sprostać oczekiwaniom rynku. 

Warto zatem rozważyć zakup specjalistycznego sprzętu. Pozwoli to na poszerzenie oferty dedykowanej klientom oraz wzrost ich satysfakcji z oferowanych przez gabinety kosmetyczne usług. Ponadto mało inwazyjna metoda oczyszczania skóry jaką jest peeling wodorowy, pozwoli na pozyskanie zaufania zwolenników delikatnych zabiegów kosmetycznych, pozwalających na osiągnięcie rezultatów w krótkim czasie. 

Producent sprzętu medycznego i kosmetycznego posiada szereg profesjonalnych urządzeń, które pozwalają na przeprowadzenie różnego typu zabiegów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: Medikapoland.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena