Gdy przychodzi nam do głowy odchudzanie to często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak trudne jest to zadanie także pod względem psychicznym. Do tej pory jedliśmy wszystko to, na co mieliśmy ochotę - a teraz narzucamy na siebie ograniczenia i mamy nadzieję, że nasz organizm tak po prostu się z tym pogodzi. Niestety zwykle po okresie pierwszego entuzjazmu i wielkich planów - dopada nas rzeczywistość i po prostu porzucamy wszelkie plany. Akceptujemy to, że nie wiemy, jak schudnąć.

Data dodania: 2022-11-15

Wyświetleń: 333

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego mamy problemy z pozbyciem się kilogramów?

W walce z nadwagą trzeba przede wszystkim zrozumieć swój cel – a nie zawsze wiemy, po co to robimy. Jeśli wytłumaczymy sobie, że chcemy schudnąć dla poprawy wyglądu to niestety łatwo jest tutaj się zniechęcić. Jednego dnia nasz brzuch jest wyjątkowo spuchnięty lub wybraliśmy nieodpowiednie spodnie i już mamy wrażenie, że dieta się nie sprawdza i lepiej się po prostu poddać.

Inaczej będzie to więc wyglądało, jeśli uznamy, że chcemy się odchudzać dla zdrowia i dla lepszego samopoczucia. Możemy Cię zapewnić, że nawet spadek kilku kilogramów będzie już widoczny w wynikach Twoich badań - szczególnie jeśli już teraz masz problemy z nadciśnieniem czy wysokim poziomem cholesterolu. A jeżeli będzie odżywiać się zdrowo i dużo ćwiczyć to z całą pewnością będziesz również lepiej się czuć - endorfiny są przez nas niedoceniane, a warto z nich korzystać.

Każdy z nas może pozbyć się nadwagi, ale nie możemy dalej się oszukiwać - trzeba przed samym sobą przyznać, że mamy problem i nadszedł czas na to, aby się go pozbyć. Nie będziemy tutaj się głodzić i zajmiemy się tym tak, jak należy to zrobić - w sposób bezpieczny i rozsądny. Dopiero w momencie, gdy naprawdę w to wszystko uwierzysz – wtedy zacznij się odchudzać. My wierzymy w to, że na pewno dasz sobie radę - a Ty? Bez problemu uda Ci się też znaleźć więcej informacji na ten temat - zarówno w Internecie, jak i w książkach.

Popełniane błędy podczas odchudzania

Co dokładnie robimy źle podczas odchudzania? Jak schudnąć? Na pewno większość z nas doskonale wie o tym, że głodówka nigdy się nie sprawdza. W taki sposób pozbawiamy nasz organizm niezbędnych mu składników odżywczych i szybko zaczniemy tego tylko żałować. Aby schudnąć - musisz jeść. Im bardziej ucinasz ilość przyjmowanych kalorii, tym męczy Cię gorszy głód - a przez to najczęściej mamy potem napady objadania się. W końcu na tym polega przecież efekt jo-jo.

W odchudzaniu nie możesz też przesadnie się do niczego zmuszać. Jeśli jakieś ćwiczenia Ci nie odpowiadają i doskonale o tym wiesz – wybierz coś innego. Jeśli próbujemy za wszelką cenę się do pewnych rzeczy zmusić to w końcu na 100% się poddamy. Nie ma to też większego sensu, bo jest tak wiele różnych dyscyplin sportowych – Ty też możesz znaleźć coś dla siebie.

popełniane błędy podczas odchudzania

Kolejnym błędem jest słuchanie porad swoich znajomych i bliskich - ktoś zawsze ma dla nas cenne rady i my niestety lubimy za nimi podążać. Nasza koleżanka schudła 10 kg na diecie kapuścianej - to i my zaczynamy się w ten sposób odżywiać. Ktoś zastosował detoks i schudł 5 kg w ciągu tygodnia? My nie możemy być gorsi – chcemy osiągnąć taki sam efekt. Pamiętaj, że jeśli masz już kogokolwiek słuchać w kwestiach diety i odchudzania – niech będą to dietetycy i trenerzy. Zrobisz sobie w ten sposób ogromną przysługę.

Jak schudnąć z brzucha?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak schudnąć - często mamy na myśli pozbycie się tłuszczu z konkretnej części ciała. Czy jednak w ogóle jest to możliwe? Czy można skupić się na jednej partii? Okazuje się, że kilogramy z naszego ciała spadają bardzo proporcjonalnie - najwięcej oczywiście schudniemy tam, gdzie mieliśmy sporo tłuszczu. Oznacza to, że trudno oczekiwać, iż poprzez dietę faktycznie damy radę schudnąć tylko z pośladków czy ud.

Najczęściej chcemy wiedzieć, jak schudnąć z brzucha – tam w szczególności u kobiet tkanka tłuszczowa gromadzi się w największych ilościach. Na stronie https://safepatientproject.org/pl/jak-schudnac-z-brzucha/ znajdziesz trochę informacji, które mogą okazać się przydatne. Prawda jest jednak taka – jedynym sposobem na to, aby najszybciej wyszczuplić brzuch są ćwiczenia skierowane na tą partię ciała. Musisz wykonywać je regularnie i w prawidłowy sposób - a na pewno zauważysz efekty.

Dieta musi być odpowiednia

Twoja dieta nie musi na pewno zakładać rezygnacji z pieczywa, słodyczy lub nawet alkoholu - jeśli chcesz to możesz jeść wszystko. Ważne jest tutaj to, aby potrafić ocenić, ile dany posiłek ma kalorii – a ile kalorii my musimy spożyć, aby dalej chudnąć. Gubimy kilogramy wtedy, gdy jesteśmy w deficycie – to jedyna zasada, jakiej trzeba się trzymać.

dieta musi być odpowiednia

Mamy nadzieję, że rozumiesz już teraz, że nie musisz wcale żegnać się ze swoimi ulubionymi posiłkami. Ludzie często porzucają dietę, bo nie wyobrażają sobie, że mogliby nigdy już nie zjeść pizzy czy ciasta – ale Ty przecież możesz to robić. To od Ciebie zależy, jak zaplanujesz sobie swoje posiłki w ciągu dnia – a naszym zdaniem nawet codziennie jesteśmy w stanie zjeść sobie batonik i przy tym dalej chudnąć. To bardzo dobre podejście do diety także dlatego, że dzięki temu nie ciągnie nas już wcale do produktów “zakazanych”.

Ruch i motywacja

Jak schudnąć na lata? Naucz się funkcjonować w inny sposób niż do tej pory. Musisz polubić aktywność fizyczną - dla swojego zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie da się utrzymać wymarzonej sylwetki, jeśli cały swój wolny czas spędzamy leżąc. Nie jesteśmy w stanie uwierzyć w to, że nie ma żadnej formy aktywności, którą lubisz - coś na pewno się znajdzie.

Musisz też chcieć schudnąć - tak po prostu. Ludzie mający motywacje pokonają wszelkie przeszkody na swojej drodze – nie zniechęci ich jednorazowe przejedzenie czy długotrwałe osłabienie organizmu. Czasami zwyczajnie nie czujemy się na siłach i “dopada nas leń” - ale jeśli faktycznie marzymy o płaskich brzuchu i szczupłych udach – i tak wstajemy, a potem idziemy na trening.

Widzisz na pewno, co mamy tutaj na myśli - brak motywacji oznacza oczywistą porażkę, bo nikt nie będzie nas tutaj pilnował przez cały czas. W każdej chwili możemy się poddać - my musimy więc przeć do przodu pomimo przeciwności losu. Osoby, którym udało się już schudnąć z całą pewnością powiedzą Ci, że cały ten wysiłek to nic w porównaniu z dumą, jaką odczuwamy później - wszystko jest tego warte.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena