Dawniej rezydencjami były budynki bądź zespoły budynków mieszkalnych, które były własnością arystokratycznych rodów bądź szlachty. Obecnie rezydencja jest wygodnym, przestronnym domem, który budowany jest z myślą o zapewnieniu jak najwyższego komfortu zamieszkującym go osobom. W poniższym artykule prezentujemy szereg wartościowych informacji na temat budowy współczesnych rezydencji.

Data dodania: 2022-06-29

Wyświetleń: 393

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Budowa rezydencji

Rezydencje dawniej i dziś 

W przeszłości rezydencje były budowane zarówno miastach jak i na wsiach. W miastach były to zazwyczaj ogromne wille i pałacyki dookoła których tworzono piękne ogrody. Z kolei na wsiach zazwyczaj wnoszono pałace i dworki, do których przylegały rozmaite budynki gospodarcze, np. stajnie czy obory. W chwili obecnej tego rodzaju budownictwo nie jest stosowane na szeroką skalę w celach mieszkalnych - pałace stawiają wyłącznie ludzie najzamożniejsi. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że rezydencji nie mogą postawić przeciętni inwestorzy indywidualni. Wręcz przeciwnie. 

Najważniejsze jest to, by wybrać właściwy projekt, w którym zostaną uwzględnione wszystkie najistotniejsze parametry danego budynku. Co do zasady, budowa domu o charakterze rezydencjonalnym wcale nie musi być inwestycją pozostającą poza zasięgiem większości ludzi. Oczywiście, będzie ona droższa aniżeli budowa tradycyjnego domu o prostym rozkładzie pomieszczeń i bryle. 

Jedną z profesjonalnych firm, która zajmuje się projektowaniem i budową rezydencji, jest New house. Szczegółowe informacje na temat realizowanych przez nią inwestycji są dostępne na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje

Na co należy zwracać uwagę w trakcie poszukiwania projektu rezydencji? 

Osoby, które myślą nad wybudowaniem rezydencji, powinny zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. W trakcie analizy projektu warto zweryfikować metraż, liczbę pomieszczeń, koszt zakupu projektu, rozwiązania mające na celu oszczędzanie energii, obecność dodatkowych udogodnień oraz rozwiązań architektonicznych. 

Nowoczesna rezydencja powinna zapewniać domownikom komfort życia na możliwi najwyższym poziomie. W wielu projektach rezydencji znajdziemy rozwiązania takie jak klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, narzędzia służące do zdalnego zarządzania domowymi urządzeniami a także rozwiązania służące do energooszczędności. 

Gotowe projekty rezydencji 

W chwili obecnej istnieje wiele firm oferujących kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy rezydencji. Warto wiedzieć, że projekty rezydencji rozpoczynają się od 300 metrów kwadratowych, jednak dokładna powierzchnia uzależniona jest tak naprawdę od potrzeb i możliwości finansowych konkretnego inwestora. 

Firma New House funkcjonuje na rynku od 1991 roku i ma na swoim koncie wiele realizacji rezydencji. Przedstawiciele przedsiębiorstwa podkreślają, że każda z nich jest inna - niezależnie, czy do jej wybudowania wykorzystano gotowy projekt, czy zlecono jego wykonanie architektom. Z gotowymi projektami rezydencji New House można zapoznać się na stronie https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena