Wakacje tuż tuż. Być może wielu z Was ma już zaplanowane wyjazdy, a może niektórzy jeszcze nie. Czy przyjmiecie zaproszenie do najpopularniejszego miasta turystycznego w Beskidzie Śląskim? Chodzi oczywiście o Wisłę, w której wędrówki po górach można łączyć (albo przeplatać) ze zaliczaniem wielu innych atrakcji. Sprawdźmy co oferuje nam Wisła.

Data dodania: 2022-06-15

Wyświetleń: 328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wakacje 2022 w Górach blisko natury

Wakacje 2022 - Wisła i jej atrakcje turystyczne

U źródeł Wisły czyli Barania Góra i inne szlaki Beskidu Śląskiego

Będąc w Wiśle czyli tak zwanej "Perle Beskidu Śląskiego" nie można nie wybrać się na najbardziej popularny tutejszy szczyt czyli Baranią Górę na której (zapewne wiecie) znajdują się źródła największej polskiej rzeki, a Miasto Wisła jest pierwszą miejscowością przez które rzeka ta przepływa. Dlatego zbieżność nazw jest nieprzypadkowa. Na Babią Górę prowadzi kilka różnych szlaków można wybrać albo bardziej ambitny albo łagodniejszy w zależności od tego czy idziecie z dziećmi albo jaką macie kondycję. Na szczycie stoi wieża widokowa, z której w każdą stronę rozciągają się piękne krajobrazy.

Oprócz Baraniej Góry znakowanymi szlakami dojdziecie też między innymi na Stożek, Trzy Kopce, przełęcz Kubalonkę i Soszów. Jeżeli planujecie górskie wycieczki warto na miejscu zaopatrzyć się w dobrą mapę, taką która pokazuje czasy przejścia aby móc właściwie ocenić swoje możliwości i nie narazić siebie lub kogoś z rodziny na wysiłek powyżej możliwości.

Atrakcje turystyczne w mieście

Jeżeli wycieczki górskie nie należą do Waszych zainteresowań to można zaproponować spacer po Centrum miasta albo pojeździć po nim samochodem (niektóre atrakcje są bowiem od siebie trochę oddalone). I tak warto spojrzeć (albo zaliczyć tutaj:

  • Pałacyk Myśliwski Habsburgów
  • Czekoladowy pomnik Adama Małysza - wszak jest to rodzinne miasto naszego słynnego skoczka
  • Muzeum Beskidzkie
  • Aleję Podań i Legend - obok amfiteatru
  • Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle - Malince
  • Zamek Prezydenta R.P.

W Wiśle raz po raz odbywają się różne imprezy kulturalne, z których najbardziej znany jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Warto czytać afisze aby nie przegapić czegoś ciekawego. Jeżeli przyjedziecie na dłużej to po sąsiedzku można też zwiedzić Ustroń i Szczyrk.

Gdzie w Wiśle spać?

Baza noclegowa w Wiśle jest bardzo bogata. Każdy znajdzie coś dla siebie i na własne możliwości finansowe. Wśród tańszych propozycji są kwatery prywatne, które wynajmowane są gościom w prawie każdym tutejszym domu. Droższe będą pensjonaty, apartamenty i hotele. Mimo wszystko warto zawczasu rezerwować to co nas interesuje bowiem najciekawsze oferty znikają szybko. Najlepiej w jakiejkolwiek wyszukiwarce noclegowej wpisać frazę lato 2022 Wisła. Ukaże się Wam wiele propozycji, z których wybierzecie najlepszą dla siebie.

Do ciekawszych propozycji w mieście należy https://www.hotel-vestina.pl. Położony jest on w centrum miejscowości dzięki czemu blisko będziecie mieli do wielu atrakcji. Na miejscu możecie skorzystać z oferty SPA, a w niej są masaże, sauna, jacuzzi i grota solna. Na głodnych czekają chata grillowa i restauracja. Pokoje urządzone są bardzo komfortowo, mile też są widziane rodziny z dziećmi.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena