Słupki oświetleniowe LED to jedno z bardziej wszechstronnych rozwiązań świetlnych zwiększających poziom bezpieczeństwa w domu i ogrodzie. Planując projekt oświetlania zewnętrznego warto wziąć właśnie ten aspekt pod uwagę. Należy zastanowić się, które zakamarki wokół zabudowy mogą pozostać w mroku, a które warto z niego wyłonić. Zdecydowanie ścieżki, podjazdy, schody to miejsca, które należy doświetlić. Jakie jeszcze? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł. 

Data dodania: 2022-05-16

Wyświetleń: 522

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Słupki oświetleniowe ogrodowe – rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie.

Poszukujesz rozwiązania, które oświetli każdy zakamarek Twojej posesji i ogrodu? Chcesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie? Warto w tym celu postawić na odpowiednie oświetlenie zewnętrzne wokół swojego zabudowania. Właściwie dobrane i skomponowane oświetlenie zewnętrzne wyłania przestrzeń z mroku, podkreśla jej klimat, ale przede wszystkim zwiększa poziom bezpieczeństwa domowników. Jednym z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych rozwiązań dla architektury zewnętrznej są słupki oświetleniowe ogrodowe LED.

Słupki oświetleniowe LED są niezwykle wszechstronnym rodzajem oświetlenia zewnętrznego. Można zastosować je do oświetlenia ścieżek, podjazdów, ogrodów, altan, pergoli, schodów i wielu innych miejsc wokół domu. Niektórzy producenci oferują te same modele lampy w różnych konfiguracjach. Dzięki temu mamy możliwość wyboru sposobu instalacji oświetlenia w zależności od miejsca docelowego, nie rezygnując przy tym ze spójnego projektu. Zwykle spotkać można słupki oświetleniowe wpuszczane w bruk, umieszczane w ziemi lub przymocowywane do podłoża za pomocą szpiców dogruntowych. Ledy w postaci słupka mogą charakteryzować się prostym, klasycznym designem. Na rynku dostępne są również nieco bardziej zdobne wzory przypominające np. latarenkę.

Właściwie dobrana kompozycja świetlna z wykorzystaniem słupków ogrodowych może wyznaczać ścieżkę poruszania się, doświetlić wybraną przestrzeń czy przedmiot taki jak ławka czy miejsce na grilla. Wieczorne przyjęcia lub chwile z bliskimi w ogrodzie, altanie, czy na tarasie staną się nie tylko bezpieczniejsze, ale również przyjemniejsze. Dyskretne, nierażące w oczy światło słupków LED stwarza przyjazny, ciepły klimat. Niektóre z nich po zmroku wyglądają jak świetliki, co sprawia, że sceneria w ogrodzie staje się niemal magiczna.

Podczas wyboru lamp ogrodowych należy zwrócić uwagę nie tylko na aspekt wizualny, czy sposób montażu. Równie istotne są ich parametry techniczne. Jako że oprawy te pracować będą na zewnątrz, będą narażone na wpływ czynników atmosferycznych. Powinny spełniać zatem wszelkie normy dotyczące szczelności oraz wytrzymałości. Warto sprawdzić jaką wartość klasy szczelności IP, klasy IK oraz izolacji posiada produkt. Należy upewnić się, że materiał korpusu oraz przesłony jest solidny i wytrzymały. Równie istotne są moc i napięcie zasilania, efektywność świetlna i współczynnik oddawania barw CRI. Wszystkie te parametry wpływają na wytrzymałość i niezawodność lampy, a co za tym idzie na pewność, że przyczyni się ona do większego poziomu bezpieczeństwa domowników. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena