Kolekcja sukienek na lato 2022 przywraca świetne modowe wzorce – nie po prostu dlatego, że idzie lato. Nie. W tym roku moda na sukienki wraca w wielkim stylu, bo po raz pierwszy od dawna naprawdę w propozycjach projektantów pojawiło się więcej sukienek, a mniej spodni. Tylko czy sklepy zdążą się załapać na tę falę?

Data dodania: 2022-05-10

Wyświetleń: 492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Hurtownia sukienek damskich – kolekcja na lato 2022

Ostatni dzwonek na zamówienia

Wydawać by się mogło, że wiele sklepów będzie już miało przygotowany, albo przynajmniej zaplanowany asortyment na lato, ale tak nie jest. Wszystko dlatego, że przez ostatnie kilka lat moda złapała zadyszkę – nie same trendy, ale producenci i dystrybutorzy. Nie byli oni w stanie dostarczyć na rynek odzieży damskiej tak sprawnie, jak wcześniej. W tym roku jest już lepiej, ale żeby zdążyć wystawić sukienki przed początkiem prawdziwego lata, warto już teraz złożyć zamówienie w hurtowni sukienek w ptaku. Tu akurat problemów z dostawami nie ma, bo to hurtownia lokalna, ale i tak warto mieć asortyment u siebie na stanie, zamiast później uzupełniać go na ostatnią chwilę.

Czego szukać w hurtowni sukienek?

Na ten sezon projektanci przygotowali głównie sukienki casualowe, często sukienki dresowe, raczej zwiewne, choć dość ciężkie, bo wykonane z materiałów o wysokiej gramaturze. Większość to projekty codzienne, może pasujące jeszcze do biura, ale stosunkowo niewiele jest takich typowo letnich, cienkich sukienek. Oczywiście, że i takie warto mieć, bo one nigdy zupełnie z mody nie wychodzą, ale w tym sezonie zdecydowanie widać nieco inne podejście do projektowania: ma być przede wszystkim wygodnie. Kolory? Tak, sporo, brakuje dominującej barwy, ale na pewno nie powinny być krzykliwe i agresywne, a przynajmniej nie są takie w większości projektów.

Eleganckie sukienki na wesele

To, że dominują style casualowe i raczej proste kroje, nie oznacza, że nie ma już miejsca na bardziej eleganckie sukienki. Nawet pomijając letnie sukienki na ślub, sporo jest ciekawych propozycji. Najmodniejsze będą te w głębokich kolorach, raczej wersje midi niż mini, nierzadko z siateczkowymi lub koronkowymi wstawkami albo naszywkami. Eleganckie letnie sukienki często też są lepiej dopasowane od casualowych, pozwalają więc znakomicie podkreślić figurę. W odróżnieniu od podstawowych projektów są często szyte z materiałów o niższej gramaturze, często z dodatkiem włókien elastycznych, które s segmencie casualowym w tym sezonie nie są szczególnie często wykorzystywane.

Sukienki w każdym rozmiarze

Bardzo ważne jest też to, że na ten sezon projektanci przygotowali sukienki w każdym rozmiarze. Znów – to nie tak, że wcześniej się tak nie robiło, ale w bieżącym sezonie zdecydowanie można się spodziewać, że w sukienkach chętnie będą chodziły i dziewczyny szczupłe i plus size. Szczególnie większe rozmiary mogą być interesujące, tym bardziej że wystarczy jeden rzut oka na ulicę w mieście, żeby zauważyć, że nawet statystycznie XXL będą poszukiwane już coraz częściej. Wiele projektów jest pod względem rozmiaru w miarę uniwersalnych, ale często też projektanci przygotowują specjalne linie stylistyczne w odpowiednich krojach i fasonach, żeby trochę lepiej dopasować je do każdej figury. Można więc rozejrzeć się w hurtowni sukienek specjalnie w poszukiwaniu takiej odzieży, która lepiej wygląda na kobietach o pełniejszych kształtach.

Dobra wiadomość: nie będzie drogo

Pewnych podwyżek cen niestety nie dało się uniknąć, ale paradoksalnie sukienki na lato wcale nie podrożały tak, jak się można było tego spodziewać – przynajmniej w dobrych hurtowniach. Po części dlatego, że projektanci korzystają coraz częściej z bardzo różnych materiałów, co pozwala rozłożyć ceny w różnych segmentach rynku, a po drugie – wiele sukienek na ten sezon ma naprawdę proste kroje, a wbrew pozorom przy efekcie skali naprawdę może się to przełożyć na ceny. Inna sprawa, że wiele sklepów wciąż nie zrobiło zaopatrzenia, więc może się okazać, że za jakiś czas nie tylko wybór będzie mniejszy, kiedy producenci nie będą już nadążali, ale i ceny wzrosną powyżej bieżącego poziomu. Nie ma więc na co czekać – jeśli chcesz złożyć zamówienie, to lepiej od razu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena