Edukacja domowa to realizowanie obowiązku szkolnego poza murami szkoły. W Polsce taki model edukacji jest coraz bardziej popularny. Wciąż rodzi jednak wiele pytań. Kto uczy dziecko? Czy edukacja w domu jest legalna? Czy jest płatna? Z jakich materiałów korzysta dziecko? Jak można zacząć?

Na te i inne pytania dotyczące edukacji domowej odpowiedź można znaleźć poniższej.

Data dodania: 2022-05-08

Wyświetleń: 265

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Edukacja domowa - co to jest?

Jak wygląda nauka w domu?

W edukacji domowej to rodzic przejmuje odpowiedzialność za naukę dziecka. Staje się jego nauczycielem. Nie musi mieć jednak specjalnego wykształcenia. W edukacji domowej to rodzic wraz z dzieckiem decydują o tym kiedy, jak i gdzie będą realizować codzienne obowiązki. Ważne jest, aby nauka była zgodna z polską podstawą programową.

Dziecko musi realizować materiał adekwatny do swojego wieku i klasy. W edukacji domowej nie ma ocen i sprawdzianów. Każdy rok nauki kończy się egzaminem ze wszystkich przedmiotów. Egzaminy klasyfikacyjne odbywają się w szkole, do której jest zapisane dziecko.

Czy dziecko musi być zapisane do szkoły?

Dziecko, które uczy się w systemie edukacji domowej, również musi być zapisane do szkoły stacjonarnej. Najlepiej jeśli jest to szkoła przyjazna edukacji domowej. Dziecko staje się w ten sposób pełnoprawnym uczniem, ale obowiązek szkolny realizuje poza szkołą. Decyzję o możliwości rozpoczęcia takiego nauczania podejmuje dyrektor danej szkoły (po złożeniu odpowiednich dokumentów). Edukacja domowa jest w Polsce legalna i bezpłatna. Każdy może skorzystać z nauki w domu.

Jak uczyć dziecko w edukacji domowej?

Z czego uczy się dziecko w edukacji domowej? To również częste i ważne pytanie. Uczeń w edukacji domowej musi realizować podstawę programową, tak samo jak dziecko w szkole. W takim trybie rodzic może decydować czy uczy dziecko w oparciu o podręczniki, czy szuka kompleksowej pomocy i gotowych narzędzi.

W Polsce istnieje kilka platform do nauczania domowego, oferujących kompleksowe wsparcie dla dzieci i rodziców, którzy wybrali tą formę kształcenia. Oferują interaktywną platformę edukacyjną do nauki online, gotowe materiały i scenariusze zajęć. To miejsca, w których znaleźć można wszystko, czego dziecko potrzebuje, aby realizować naukę w domu.

Dziecko uczy się online - kiedy, gdzie i jak chce. Centrum Nauczania Domowego pomaga rozpocząć przygodę z edukacją domową. Pomaga we wszystkich formalnościach, zapisie do szkoły i zorganizowaniu nauki.

Z takim wsparciem edukacja domowa to fantastyczna przygoda, wolność i możliwość rozwoju indywidualnego potencjału!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena