Trekking staje się coraz bardziej popularną formą aktywności. Pokonywanie pieszo kolejnych kilometrów na górskich szlakach pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki, ale też ogólną kondycję zdrowotną organizmu. Gwarantem ochrony ciała przed kapryśną, zmieniającą się w górach pogodą jest zakup odzieży, która pozwoli dostosować ubiór do panujących warunków. Jednym z elementów garderoby, który jest niezbędny podczas pieszej wędrówki jest koszulka turystyczna. Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Data dodania: 2022-04-26

Wyświetleń: 328

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwrócić uwagę, kupując koszulkę turystyczną?

Czym jest koszulka turystyczna?

Piesze wycieczki po górskich szlakach są popularną formą aktywności sportowej. Możliwość dostosowania intensywności wysiłku oraz czasu trwania marszu do zdolności piechura sprawia, że sport może być uprawiany zarówno przez młodsze, jak i starsze osoby. Trekking posiada wiele zalet, niemniej jednak zmienna pogoda w górach sprawia, że słoneczny dzień może zmienić się w zimny i deszczowy. Aby zabezpieczyć się przed chłodem, deszczem czy wyziębieniem niezbędne jest skompletowanie garderoby, której poszczególne elementy posiadają odpowiednią konstrukcję oraz właściwości termiczne.

Koszulka turystyczna jest elementem garderoby, który pomaga piechurowi ubrać się warstwowo, czyli na tak zwaną cebulkę. T-shirty trekkingowe, na przykład dostępne w sklepie: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/t-shirty-i-topy-damskie.html, wykonane są z wysokiej klasy tkanin, zapewniających odpowiedną regulację termiczną. Ich krój oraz niewyczuwalne szwy sprawiają, że ich noszenie jest bardzo komfortowe i niemal niewyczuwalne. 

Krój oraz tkanina koszulki turystycznej - na co zwrócić uwagę?

Koszulka turystyczna jest elementem garderoby, który pomoże właściwie ubrać się na pieszą wycieczkę w góry. Podczas zakupu konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na dwa istotne parametry ubrania, czyli krój oraz tkaninę wykorzystaną do konstrukcji T-shirtu. 

Najlepsze koszulki turystyczne, na przykład oferowane przez markę Fjallraven wykonywane są z tkanin zapewniających ochronę przed przegrzaniem oraz wychłodzeniem. Ubranie zazwyczaj wykonane jest z tkaniny z włókien bambusowych, wełny merynosa, bawełny lub też tkanin syntetycznych, jak poliester z domieszką elastanu. Wykonanie koszulki z takich tkanin pozwala na skonstruowanie modelu w swobodnym kroju, który otula ciało i w żaden sposób nie krępuje ruchów podczas marszu.

Kupując koszulkę turystyczną, postaw na technologię wykonania

Postęp technologiczny dociera do różnych gałęzi przemysłu, co pozwala na nieustanne udoskonalanie tkanin i nadawanie im ciekawych właściwości. Nowoczesne koszulki turystyczne są nie tylko ładnie wykonane i komfortowe w noszeniu, ale dodatkowo posiadają innowacyjne technologie, które umożliwiają regulację wilgoci ciała oraz działanie antybakteryjne.

Jedną z najnowocześniejszych opcji stosowanych w odzieży turystycznej jest technologia Quick Moisture Control, zazwyczaj sygnowana oznaczeniem Q.M.C. Jej obecność gwarantuje doskonałe odprowadzanie potu i wody z tkaniny, a także szybkie wysychanie materiały, dzięki czemu możliwe jest wspieranie naturalnego samo chłodzenia się skóry w upale, a także ocieplanie się naskórka w trakcie mroźnych dni. 

Koszulka turystyczna jest elementem garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdej osoby wybierającej się na pieszą wycieczkę w góry. Zwracając uwagę na najważniejsze parametry odzieży z pewnością uda się zakupić wygodny i funkcjonalny model. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena