Tanie ubezpieczenia majątkowe lub tanie OC to symbole rozwijającego się społeczeństwa. Dziś ubezpieczanie domu lub samochodu to nie usługa zarezerwowana dla zamożnych, lecz polska rzeczywistość. Polacy nadrabiają zaległości w stosunku do swoich zachodnich sąsiadów i szybko uczą się, jak skutecznie zabezpieczyć swój dobytek.

Data dodania: 2008-11-14

Wyświetleń: 2556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tanie ubezpieczenia majątkowe – z Zachodu do Polski

„Mój dom jest moją twierdzą” głosi słynne przysłowie. W Wielkiej Brytanii nie są to puste słowa. Przywiązanie Brytyjczyków do własności wyrażane jest w sposób bardzo dobitny i nie zostawiający zbyt dużo miejsca na interpretację. Właśnie z tych względów ubezpieczenia majątkowe to segment rynku, który w Wielkiej Brytanii funkcjonuje wyjątkowo prężnie. Tanie ubezpieczenia to zachęta dla wszystkich właścicieli domów lub bogato wyposażonych mieszkań do wykupienia polisy. Podobną sytuację zaobserwować można w Polsce. Społeczeństwo się bogaci, co owocuje coraz drożej wyposażonymi mieszkaniami i domami. Ryzyko włamania i rabunku sprawia, że Polacy coraz chętniej wykupują tanie ubezpieczenia majątkowe. Należy wspomnieć o fakcie, iż jeszcze nie tak dawno segment rynku ubezpieczeń, na który składały się ubezpieczenia majątkowe, był w Polsce dość słabo rozwinięty. Dziś jest to prężnie działająca branża. Wzrostowi w zakresie profesjonalizacji usług towarzyszy stały spadek cen. Właśnie dlatego na tanie ubezpieczenia decyduje się coraz więcej Polaków.

Tanie OC – jako wskaźnik rozwoju

Nie tylko usługi związane z ubezpieczaniem nieruchomości uległy znacznej obniżce cen. Tanie OC to jeden ze wskaźników opisujących dynamicznie bogacące się społeczeństwo. Samochód powoli staje się dobrem powszechnie dostępnym. Nie jest już symbolem towaru luksusowego, lecz atrybutem przynależności do klasy średniej. Tanie OC to wynik walki towarzystw ubezpieczeniowych o klienta. Każda z nich pragnie przyciągnąć do siebie jak najwięcej kierowców, a jak powszechnie wiadomo nie istnieje wabik skuteczniejszy od niskiej ceny.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena