Nie trzeba mówić o tym, że oczy są zwierciadłem duszy – to jest prawdą oczywistą. Ale jak nadać głębi naszemu spojrzeniu? Jak sprawić by spojrzenie było naprawdę uwodzicielskie?

Data dodania: 2008-11-14

Wyświetleń: 2853

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nr 1 – ZALOTKA.
Sprawdza się wyśmienicie zwłaszcza u Pań o krótkich rzęsach i jest w stanie zdziałać cuda! Pamiętaj jednak – używaj ulotki przed nałożeniem tuszu! Wtedy nie uszkodzisz rzęs, w innym przypadku, kiedy stosujesz ją na pomalowane rzęsy, mogą się połamać!

Nr 2 – CIEŃ.
Odpowiednio dobrany cień, zarówno pod względem koloru jaki konsystencji, ma bardzo duże znaczenie. To dzięki niemu możemy podkreślić i wydobyć kolor naszej tęczówki. Najlepiej sprawdzają się cienie lekko perłowe. Największą ich zaletą jest to, że łatwiej się rozprowadzają, i nawet kiedy nie jesteś bardzo biegła w robieniu makijażu, takim cieniem nie zrobisz sobie krzywdy. Matowe cienie natomiast wymagają większej precyzji, przy tego rodzaju cieni łatwiej zrobić plamy i nierówności.
Co do koloru – oczywiście wiele zależy od rodzaju makijażu – czy jest on dzienny czy wieczorowy. W ciągu dnia nie możemy sobie pozwolić na korzystanie ze zbyt ciemnych czy jaskrawych barw. Natomiast wieczorem mamy duże pole do popisu.
Sprawdź jakie cienie pasują do twojego koloru oczu:
Oczy niebieskie: brązy, róże, śliwka;
Oczy brązowe: zieleń, łosoś, róże;
Oczy zielone: czerwień, fiolet, brązy;

Nr 3 – TUSZ DO RZĘS.
Jest elementem nieodzownym każdej kobiecie. Wyróżniamy tusze zwykłe(łatwo zmywalne) i tusze wodoodporne. Na co dzień nie ma potrzeby stosowania tuszu wodoodpornego – polecam go szczególnie na lato bądź na specjalne okazje (kiedy tusz musi wytrzymać chwile wzruszenia).
Dokładnie tuszujemy rzęsy, od nasady po same końce. Jeśli zależy nam na bardzo widocznym makijażu oka i chcemy mocno podkreślić rzęsy, przed nałożeniem tuszu warto wtedy użyć bazy pod maskarę, która pogrubi i rozdzieli rzęsy.
Pewnym trikiem, który sprawi że rzęsy będą sprawiać wrażenie grubszym i bardziej gęstych, jest narysowanie delikatnej kreski na górnej powiece – możemy to zrobić za pomocą zwykłego czarnego bądź brązowego cienia i cienkiego pędzelka (powstaje wtedy delikatniejszy efekt) , bądź też zwykłej kredki do oczu (wtedy efekt z reguły jest bardziej widoczny).

Autor: Joanna Abram - wizażystka, stylistka, doradca wizerunku
www.abram-makeup.com
[email protected]
tel. 509-385-376
Licencja: Creative Commons