Ślub jest uroczystością, w której udział bierze rodzina, przyjaciele i inne ważne osoby w naszym życiu. Jednymi z najważniejszych gości, bez których uroczystość nie mogłaby się odbyć, są oczywiście świadkowie. Rolę tę zwykle pełnią najbliższe młodym osoby – ich rodzeństwo lub przyjaciele. Świadkowie aktywnie uczestniczą w ślubnych przygotowaniach, wspierając parę młodą swoją pomocą, radą i obecnością. 

Data dodania: 2022-03-21

Wyświetleń: 319

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki prezent podarować świadkom? Czy warto to zrobić?

Nic więc dziwnego, że większość nowożeńców pragnie wynagrodzić ich wysiłek poprzez wręczenie drobnego upominku. Jaki wybrać prezent dla świadkowej, a jaki dla świadka?

Co wybrać na prezent dla świadka? Dlaczego warto go wręczyć?

Świadkowie pełnią bardzo ważną rolę w dniu ślubu i wesela. Formalnie potwierdzają prawidłowe zawarcie związku małżeńskiego, składając swoje podpisy na dokumentach ślubnych. Tradycyjnie pomagają natomiast młodym w organizacji całego przedsięwzięcia i czuwają nad tym, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem. Ich wsparcie jest nieocenione, a wybór konkretnych osób na świadków odczytywany jako zaszczyt. Świadkowie pomagają młodym zupełnie bezinteresownie, ich wkład, wysiłek i zaangażowanie warto więc docenić choć w symboliczny sposób. Możemy to zrobić np. wręczając świadkom drobny upominek.

Na prezent dla świadka możemy wybrać różne przedmioty. Warto postawić na materialne podarunki, które będą mogły zostać zachowane na pamiątkę. Świetnie sprawdzą się tu np. spinki do mankietów, które w swojej szafie powinien posiadać każdy elegancki mężczyzna. Innym uniwersalnym pomysłem na prezent dla świadka będzie jedwabny krawat, mucha lub poszetka, które również będą mogły zostać wykorzystane na wiele okazji w przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszą się także skórzane, jakościowe akcesoria, w tym np. wizytowniki, portfele, a także rękawiczki.

Prezent dla świadkowej, czyli co podarować przyjaciółce panny młodej?

Świadkowa, podobnie jak świadek, wspiera pannę młodą w ślubnych przygotowaniach. Zakres jej obowiązków weselnych jest zwykle większy niż świadka, gdyż to głównie kobiety dbają o całą oprawę wizualną uroczystości, wybierają dodatki, zaproszenia i inne akcesoria weselne. Świadkowzobaczymy jak sie a towarzyszy także pannie młodej podczas przymiarek sukien ślubnych, pomaga jej w wyszykowaniu się do ślubu oraz dba o wygląd panny młodej w czasie trwania uroczystości. Prezent dla świadkowej jest więc świetnym sposobem, aby wyrazić swoją wdzięczność za jej trud i wysiłek włożone w ślubne przygotowania. Co idealnie sprawdzi się na prezent dla świadkowej?

Jako podarunek dla świadkowej możemy wybrać np. biżuterię. Mogą być to kolczyki złote lub srebrne, bransoletka lub zawieszka na szyję z pamiątkowym grawerem. Równie dobrym pomysłem na prezent dla świadkowej będzie butelka jej ulubionych perfum, zestaw kosmetyków lub voucher do kosmetyczki na zabieg pielęgnacyjny. Dobrym, budżetowym pomysłem na prezent może być natomiast bomboniera ze słodkościami, butelka dobrego wina lub ulubiony likier. Wybierając prezent dla świadkowej, warto zastanowić się, co lubi nasza przyjaciółka i postawić na upominek pochodzący z kręgu jej zainteresowań.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena