Działka, szczególnie w okolicy dużego ośrodka miejskiego dla wielu jest najbardziej pożądaną nieruchomością. Biura pośredniczące w sprzedaży prześcigają się w dopasowaniu cech gruntów do indywidualnych potrzeb klientów. 

Data dodania: 2022-03-09

Wyświetleń: 262

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Działka na sprzedaż - jakich nieruchomości szukają inwestorzy?

Na co najczęściej zwracają uwagę inwestorzy, przeglądając oferty działek na sprzedaż? 

Wzrost zainteresowania ziemią obserwujemy od początku pandemii w 2020 roku. Wtedy to liczne obostrzenia i lockdowny ograniczyły swobodny odpoczynek na świeżym powietrzu. Własna nieruchomość gruntowa stała się marzeniem wielu z nas. Relaks w otoczeniu przyrody i możliwość ucieczki z klaustrofobicznego mieszkania w centrum stały się głównymi argumentami poszukujących działki za miastem. Z czasem poza rekreacyjnym charakterem nieruchomości, doszedł aspekt inwestycyjny. Ziemia stała się dla wielu najlepszą i najbezpieczniejszą formą lokaty oszczędności. Ten ostatni wyznacznik niekiedy jest decydujący w procesie zakupu. Poszukujący nieruchomość patrzą perspektywicznie, szukając działki, która w przyszłości przyniesie jak największy zysk.

Działka budowlana - nieruchomość gotowa pod zabudowę

Choć ziemia rolna według ekspertów może skrywać duży potencjał — ma często malownicze położenie i niskie ceny to zakup działki budowlanej dla wielu wydaje się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Taka inwestycja pozwoli na ograniczenie formalności czy skrócenie czasu realizacji projektu domu jednorodzinnego. Tego typu parcele są najczęściej zaopatrzone w podstawowe media, niekiedy posiadają także asfaltowy czy utwardzony dojazd, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność.

Jeżeli dana gmina czy miejscowość posiada już plan zagospodarowania przestrzennego, możemy zrewidować nasze plany z lokalnymi warunkami i wytycznymi. Warto również pamiętać o zmianie przepisów budowlanych. Od stycznia tego roku nie są wymagane pozwolenia na budowę domów do 70 m2. Co ciekawe dotyczy to powierzchni zabudowy, w praktyce oznacza to, że przy odpowiednim projekcie możemy stworzyć przestrzeń do 100 m2 na dwóch kondygnacjach. Wystarczy działka o powierzchni 500 m2, by postawić budynek do celów mieszkalnych czy rekreacyjnych.

Duża działka czy dobra lokalizacja?

Jedno nie musi wykluczać drugiego! Najważniejsze to na początku określić, co rozumiemy pod tymi hasłami, które dla każdego mogą oznaczać coś innego. Atrakcyjna lokalizacja najczęściej ma związek z dobrą komunikacją z większymi miastami czy bliskością szkół, sklepów i punktów usługowych. Szczególnie poszukiwaną cechą w ostatnim czasie jest także bliskość lasów, gór czy jeziora, a dzięki temu możliwość stworzenia cichej oazy bez konieczności ucieczki w piękne i dalekie Bieszczady. Podobnie jest w przypadku wielkości parceli, dla wielu poszukujących ważniejszy jest jej kształt, który nie będzie ograniczał możliwości aranżacji przestrzeni czy nie spowoduje dodatkowych utrudnień podczas stawiania ogrodzenia.

Działki na sprzedaż w malowniczej lokalizacji z łatwością można znaleźć, korzystając platformy Buylando, która w ostatnim czasie uruchomiła nowe narzędzie. Dzięki niemu za pośrednictwem mapy znajdziemy interesujący nas grunt dostępny w ofercie. Wszystkie najpotrzebniejsze informacje, raporty, miejscowe regulacje a także zdjęcia znajdują się w jednym miejscu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena