Usuwanie włosów jest dla wielu osób czasochłonną, codzienną rutyną. Podczas gdy tradycyjne metody, takie jak woskowanie czy golenie są skuteczne w usuwaniu włosów, nie zapewniają one długoterminowych efektów - nie wspominając już o tych wszystkich nierównościach, nacięciach i wrastających włoskach. Na ratunek przychodzi depilacja laserowa.

Data dodania: 2022-01-18

Wyświetleń: 436

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zima – idealny czas na depilację laserową

Jakie są korzyści z zabiegu depilacji laserowej?

Postęp technologiczny doprowadził do stworzenia systemu usuwania włosów, który nie tylko pozwolił wyeliminować te irytujące problemy, ale również zapewnił długoterminowe rozwiązanie w zakresie redukcji włosów. Laserowe usuwanie włosów jest jedną z najszybciej rozwijających się metod pozbywania się z ciała niechcianego owłosienia. Atrakcyjność depilacji laserowej wynika z jej skuteczności, wydajności i wygody. Może być wykonywana praktycznie w każdym miejscu na ciele, gdzie występują niechciane włosy i zapewnia ich trwałą redukcję. Oczywiście nie oznacza to całkowitej 100 procentowej redukcji do końca życia, gdyż jest to raczej 50 do 95 procent, ale nowe włoski, które mogą pojawić się z czasem w większości przypadków są drobniejsze, cieńsze i jaśniejsze. Po rozpoczęciu przygody z depilacją laserową nie odczujesz już potrzeby wydawać pieniędzy na regularne drogie zabiegi woskiem, kremy do depilacji czy maszynki do golenia. To może wydawać się bardziej kosztowne na początku, ale z biegiem czasu okaże się, że można zaoszczędzić i pieniądze i czas, który w przeciwnym razie spędziłbyś na goleniu lub woskowaniu. W przeciwieństwie do woskowania czy używania golarki nie będziesz musiała zmagać się z bolesnymi i nieestetycznymi wrastającymi włoskami. Nie będziesz też musiała tolerować podrażnień i oparzeń od maszynki.

Do zabiegu depilacji laserowej nie są potrzebne włosy powierzchniowe, więc nawet zachęca się do golenia tuż przed sesją, aby zapobiec przypaleniu włosów powierzchniowych. Oznacza to, że do zabiegu można podejść bez włosów, w przeciwieństwie do woskowania i innych metod gdzie trzeba mieć wystarczająco długie włosy powierzchniowe przed zabiegiem. Depilacja laserowa jest precyzyjnie ukierunkowana na włoski tuż przy mieszku włosowym. Jest to szczególna zaleta w porównaniu z depilacją intensywnym światłem pulsacyjnym (IPL), ponieważ zastosowanie lasera sprawia, że jest on bardziej odpowiedni do leczenia osób o ciemnym odcieniu skóry. Precyzja oznacza również, że rezultaty powinny pojawić się szybciej. Czasy zabiegów są szybkie, chociaż szybkość zależy od wielkości leczonego obszaru, a rezultaty można prawdopodobnie zobaczyć w ciągu pierwszych kilku tygodni. Większość pacjentów może osiągnąć trwałą utratę włosów w ciągu 3 i 7 sesji, więc depilacja laserowa jest bardzo skuteczna.  Także nie zrażaj się, jeśli nie zobaczysz rezultatów z dnia na dzień a włoski będą stopniowo wypadać, ponieważ umierają w ciągu kilku tygodni po sesji leczenia i może minąć kilka sesji, zanim zauważysz wyniki. Pamiętaj jednak, że ekspozycja na światło może spowodować tymczasową zmianę koloru skóry poddanej zabiegowi. Przed zabiegiem depilacji laserowej, ważne jest, aby upewnić się, że nie masz opalenizny i to zarówno tej naturalnej od światła słonecznego jak i sztucznej opalenizny z tubki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena