Czytanie książek przynosi nam same korzyści. Mimo powszechnej wiedzy na ten temat, stopień czytelnictwa w naszym kraju jest delikatnie mówiąc dyskusyjny, a przeciętny Polak sięga po maksymalnie jedną książkę rocznie. Tylko 10% z nas czyta w ciągu roku 7 lub więcej książek, a aż 30% odpowiada w ankietach, że w ciągu roku nie przeczytało żadnej książki. Tymczasem czytanie to nie tylko doskonała forma relaksu, ale też aktywny bodziec dla rozwoju naszego mózgu. 

Data dodania: 2022-01-03

Wyświetleń: 643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto czytać książki religijne?

Nie tylko łatwiej uczymy się innych rzeczy, ale rozwijamy zarówno wyobraźnię, jak i swój zasób słownictwa. Książki pozwalają nam łatwiej zrozumieć zachowania i pobudki innych osób, dobrze stymulują rozwój naszej empatii.

Książki religijne wpływają na nasze życie

Jeśli zastanawiasz się, jakie książki powinny znaleźć się w Twojej domowej biblioteczce, to warto zwrócić uwagę, by prócz powieści sensacyjnych, romantycznych, literatury typowo rozrywkowej czy biografii, kupować także książki religijne. Ich wartość w życiu każdego katolika jest nie do przecenienia. Każdym z nas targają emocje, a życie przynosi nam sytuacje, które wzbudzają wątpliwości i powodują szereg pytań związanych z sensem istnienia, naszymi wartościami i przekonaniami. Książki katolickie mogą mieć ogromny wpływ na nasze decyzje i podejmowane przez nas decyzje. Mogą nam także niesamowicie pomóc takie decyzje podejmować spokojnie i świadomie. Książki są ogólnie dobrym źródłem wiedzy, a książki katolickie w szczególności pomagają nam w kwestiach etyki i relacji z innymi ludźmi.

Pogłębienie wiedzy o naukach Kościoła

Ileż to razy nurtowały nas pytania o zasadność pewnych wyborów, ileż razy staliśmy przed wyborami, z których każdy wydawał nam się zły, ale jednak musieliśmy wykonać jakiś ruch. Książki katolickie nie tylko pomagają nam odnaleźć się w meandrach życia, ale są przede wszystkim doskonałym źródłem wiedzy na temat nauki kościoła i zasad wiary katolickiej. Mogą być dla nas pomocnym drogowskazem, który ułatwi nam przejście przez życie zachowując przykazania i miłość do bliźniego, ale jednocześnie nie tracąc poczucia własnej wartości. Bardzo często książki katolickie stają na naszej drodze, gdy dotychczasowy sposób życia nie dał nam szczęścia i spokoju, o jakim marzyliśmy. Książki katolickie zdecydowanie warto czytać.

Umacnianie wiary

Poza wskazówkami dotyczącymi potencjalnych wyborów, książki katolickie mogą też inspirować nas do bycia lepszymi ludźmi. Ułatwiają nam nie tylko zrozumienie i zacieśnienie relacji z Bogiem, ale przede wszystkim zrozumienie i dobrą więź z innymi ludźmi. Wielu katolików zapomina, jak ważne jest pogłębiać wiedzę na temat wiary, którą wyznają. Książki katolickie pomogą nam nie tylko tę wiedzę poszerzyć, ale czerpać też z doświadczenia innych, zamiast popełniać własne, bolesne błędy. To wszystko prowadzi to lepszego określenia swojej tożsamości i pogłębienia swojej wiary. Dzięki bardzo szerokiej ofercie Wydawnictwa Sumus możesz wybierać spośród wielu wartościowych pozycji, które będą również doskonałym i wartościowym podarunkiem świątecznym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena