Malowania niejednolitych, chropowatych powierzchni ścian budynków mieszkalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, ale i blacharki, mebli czy paneli, sufitów i innych można z powodzeniem dokonać, wykorzystując w tym celu farby lub lakier aplikowane sposobem malowania natryskowego. 

Data dodania: 2021-11-21

Wyświetleń: 435

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Malowanie natryskowe co należy wiedzieć

Wykorzystanie specjalistycznego agregatu i pistoletu pozwoli na znacznie mniejsze zużycie farby czy lakieru niż byłoby to w przypadku zastosowania innej metody malarskiej. Agregaty takie, będące na wyposażeniu wykwalifikowanych firm pomagają uzyskać jednolitą barwę i wykonać powierzone prace w niezwykle szybkim tempie. Metoda malowania natryskowego sprawdza się doskonale podczas malowania wielkich powierzchni, wielu nierówności, nie pozostawia zacieków i nie wymaga spędzenia czasu na poprawkach.

Malowanie natryskowe jest jedną z nowych, lecz sprawdzonych już metod malarskich wykorzystujących agregaty malarskie, dzięki którym farba z łatwością i niezwykłą szybkością pokrywa powierzchnie poddane malowaniu. Decydując się na remont domu czy mieszkania i wybierając jednolity kolor do swych pokoi, malowanie z wykorzystaniem tej metody można wykonać już w ciągu jednego dnia w lokalach o standardowym wymiarze powierzchni użytkowej. Co równie ważne wystarczy nam zaledwie jedno malowanie, by uzyskać jakościowy efekt.

Choć metoda natryskowa nie jest w stanie korzystać z wszystkich dostępnych na rynku farb, to proponowana paleta w przeważającej większości przypadków powinna w zupełności wystarczyć. Dobrze jest pamiętać, że wykorzystanie nieprawidłowego preparatu może doprowadzić do uszkodzenia agregatu i pistoletu, którym wykonuje się malowanie. Nie powinno nas to jednak odstraszać, szczególnie gdy zależy nam na przeprowadzeniu błyskawicznego, małego remontu z doprowadzeniem ścian i sufitów do doskonałej kondycji.

Malowania metodą natryskową można dokonać samodzielnie, gdy ma się pod ręką specjalistyczny sprzęt. Obsługa pistoletu jest niezwykle intuicyjna i nie wymaga szczególnych kwalifikacji. Zakup sprzętu z kolei może okazać się zbytnim i niepotrzebnym wydatkiem, o ile nie zamierzamy zająć się malowaniem natryskowym profesjonalnie. Z pewnością nie opłaca się ponoszenia takich kosztów, gdy planuje się wykonać malowanie domu raz na kilka lat, a w międzyczasie magazynować sprzęt na strychu, w garażu czy w piwnicy. Z tego też powodu zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług firmy dysponującej już takim wyposażeniem, która wykona za nas wszelkie prace malarskie i odda nam dom do dyspozycji w pełni gotowy do ponownego zamieszkania.

Metoda natryskowa jest niezwykle efektywna. Najlepiej sprawdza się na wszelkich nierównościach, gdzie pędzel czy wałek malarski mają problemy z dotarciem i malowaniem bez zacieków.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena