Domowa apteczka to niezbędny element, w który warto się zaopatrzyć podobnie jak w apteczkę samochodową czy podróżną. Nie musimy mieć w niej wszystkich medykamentów dostępnych w aptece, ale jest kilka prostych zasad, które powinny zostać spełnione przy jej kompletowaniu. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w domowej apteczce.

Data dodania: 2021-11-10

Wyświetleń: 608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co powinna zawierać domowa apteczka?

Domowa apteczka – remedium na nagłe sytuacje

Domowa apteczka przydaje np. w sytuacjach, gdy się skaleczymy, czy zranimy lub gdy stale przyjmujemy określone leki. Powinny się w niej znaleźć:

  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • leki przeciwbiegunkowe
  • leki przyjmowane przy zatruciach pokarmProbiotyk w domowej apteczceowych, przede wszystkim węgiel leczniczy
  • zapas leków przyjmowanych na stałe
  • leki przeciwalergiczne
  • środki opatrunkowe: jałowe opatrunki, plastry, bandaż
  • preparat do odkażania ran
  • maść na stłuczenia
  • preparat na oparzenia
  • probiotyk

Apteczkę należy przynajmniej raz na pół roku dokładnie przejrzeć i sprawdzić, czy preparatom w niej przechowywanym nie kończy się termin ważności. Ewentualne braki zaleca się uzupełniać na bieżąco.

Probiotyk w domowej apteczce

Ostatnia pozycja z listy może wyglądać nieco tajemniczo. Niektórzy mogą się zastanawiać jakie zadanie pełni probiotyk i dlaczego warto go mieć w domowej apteczce. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Probiotyk to suplement diety, który można przyjmować w sytuacjach, gdy z jakiegoś powodu flora bakteryjna jelit jest osłabiona. Probiotyk wspiera mikrobiom dzięki żywym kulturom dobroczynnych bakterii, które wspomagają pracę przewodu pokarmowego. Jego przyjmowanie jest wskazane na przykład przy antybiotykoterapii, czy przyjmowaniu niektórych grup leków na stałe.

Dobrym wyborem do domowej apteczki jest Multilac*, suplement diety stanowiący połączenie 9 szczepów pożytecznych bakterii i prebiotyków: fruktooligosacharydów. Takie połączenie czyni z Multilac synbiotyk i zwiększa szanse na kolonizację jelit przez bakterie probiotyczne. Multilac – ma jeszcze tę zaletę, że można przechowywać go w temperaturze pokojowej.

* Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena