W niektórych sytuacjach zależy nam na tym, aby dany produkt spożywczy przechowywać przez dłuższy czas. Wówczas najczęściej musimy schłodzić go do bardzo niskiej temperatury. Jednak jak tego dokonać? Sposobów na to jest, co najmniej kilka, ale my skupimy się dzisiaj na zamrażarce skrzyniowej.

Data dodania: 2021-11-09

Wyświetleń: 386

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Długotrwałe przechowywanie produktów spożywczych

Warunki panujące w zamrażarce skrzyniowej.

Na wstępnie wspomnieliśmy, że długotrwałe magazynowanie produktów musi odbywać się w niskiej temperaturze. Jednak część osób może sobie zadawać pytanie, co to oznacza niska temperatura. Przyjęło się, że ilość stopni Celsjusza w zamrażarce skrzyniowej mieście się w zakresie od -26°C do -18°C. Jednak nie jest to regułą, ponieważ w zależności od tego, jakiej firmy model wybierzemy, wartości te mogą się nieznacznie różnić. Jednak bez wątpienia parametr ten powinien mieć wartość poniżej -20°C.

Zalety przechowywania produktów w niskiej temperaturze.

Część osób może się zastanawiać, po co przechowywać produkty w aż tak niskiej temperaturze. Jak podają badania, najwięcej bakterii rozmnaża się w przedziale od +60°C do +10°C. Niestety to właśnie one odpowiedzialne są między innymi za zmianę smaku oraz zapachu, ale oprócz tego doprowadzają one do tego, że już nie będziemy mogli spożyć produktu spożywczego. Zamrażarki skrzyniowe pozwalają nam ominąć ten zakres temperatur i dzięki temu unikniemy wyżej wymienionych sytuacji.

Warianty zamrażarek skrzyniowych.

Zamrażarki skrzyniowe mogą być użytkowane w różnych miejscach. Zaliczamy do nich między innymi nasze domy, ale także lokale gastronomiczne, sklepy spożywcze czy też zakłady przetwórstwa mięsa oraz ryb. Wszystkie te placówki oczekują czegoś innego od tych urządzeń. Z tego właśnie względu producenci wytwarzają:

  • Zamrażarki skrzyniowe pełne – charakterystyczne dla nich jest to, że aby zobaczyć, co znajduje się we wnętrzu, należy otworzyć klapę maszyny. Spowodowane jest to tym, że zostały one w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Taka konstrukcja sprawia, że możemy je najczęściej spotkać u klientów indywidualnych, na zapleczach sklepów spożywczych bądź lokali gastronomicznych.
  • Zamrażarki skrzyniowe przeszklone – wersja ta wyposażona została w tafle szkła, która najczęściej umieszczana jest bezpośrednio w drzwiczkach. Pozwala to na swobodne zobaczenie, co znajduje się we wnętrzu bez otwierania maszyny. Ze względu na tę cechę wykorzystywane są one w miejscach, gdzie klient ma bezpośredni dostęp. Ustawiane są, więc one w sklepach spożywczych lub lokalach gastronomicznych.

Zapotrzebowanie na zamrażarkę skrzyniową.

Po tym artykule powinni już Państwo stwierdzić, czy zamrażarka skrzyniowa będzie Wam w ogóle potrzebna. Jeżeli tak to możecie zdecydować się na jej zakup w sklepie internetowym. Jeden z nich znajduje się pod adresem: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Wyróżnia się on bogatą ofertą, ale także doświadczonym zespołem, który będzie Wam w stanie pomóc w każdej sytuacji. My dziękujemy już za uwagę i do następnego razu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena