Wybór właściwych opon do floty pojazdów dostawczych jest sprawą niezwykle ważną. Właściciel musi nie tylko spełnić wymagane normy prawne, ale przede wszystkim zapewnić kierującym bezpieczeństwo na drodze. Myśląc o optymalizacji kosztów, warto też zadbać o to, aby opony były wytrzymałe i nie zużywały się zbyt szybko.

Data dodania: 2021-11-04

Wyświetleń: 415

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać idealne opony do samochodu dostawczego?

Solidne opony do samochodów dostawczych

Odpowiednie opony do samochodów dostawczych będą gwarancją bezpiecznego pokonywania tysięcy kilometrów na drogach krajowych oraz zagranicznych przez cały rok. Każda firma oczekuje od swojej floty niezawodności, dlatego dobranie najlepszego ogumienia jest sprawą kluczową dla jej działalności.

Wyjątkowo istotnym kryterium wyboru opon jest ich nośność. W przypadku pojazdów dostawczych wiele zależy od ładowności oraz dopuszczalnej masy całkowitej. Jeżeli, na przykład, samochód będzie przewoził większą niż zwykle liczbę towarów, dobrym pomysłem będą opony dostawcze Matador dedykowane samochodom dostawczym o podwyższonej ładowności. Ta słowacka marka istnieje na rynku od ponad 100 lat, produkując opony najwyższej jakości, łączące w sobie ponadczasową jakość z innowacyjnymi rozwiązaniami.

W ofercie Hurtopony.pl znaleźć można ogumienie o różnych parametrach nośności, więc bez problemu można dopasować odpowiednie produkty do własnych potrzeb.

Inne parametry decydujące o wyborze opon

Nie bez znaczenia przy wyborze opon do samochodów dostawczych pozostaje także hałas, jaki generują podczas jazdy. Ze względów technicznych najgłośniejsze jest ogumienie zimowe. Ten parametr nie wpływa w żadnym stopniu na bezpieczeństwo, ale zdecydowanie poprawia komfort prowadzenia. Wszystkie opony dostawcze Matador oraz inne dostępne w hurtowni posiadają klarowne oznaczenia, ile decybeli generują w trakcie pracy.

Od początku listopada 2012 roku zgodnie z dyrektywą obowiązującą w Unii Europejskiej, opony do samochodów dostawczych i innych muszą być oznaczone etykietą określającą efektywność paliwową oraz przyczepność na mokrej powierzchni. Dzięki temu nabywca bardzo szybko jest w stanie ustalić, czy dany produkt będzie spełniał jego oczekiwania.

W obu powyższych przypadkach stosuje się skalę literową od A do G, gdzie A oznacza najlepsze osiągi, a G relatywnie gorsze. Warto zaznaczyć, że przyczepność opon na mokrej powierzchni wpływa również na drogę hamowania – różnica pomiędzy oponami z klasy A a G może wynieść nawet kilkanaście metrów, co zdecydowanie wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Dodatkowe kryteria wyboru opon

Bez względu na to czy nabywca zdecyduje się na wybór opon Matador czy jakiejkolwiek innej marki, warto przez zakupem przejrzeć testy przeprowadzane przez profesjonalnych i niezależnych specjalistów. Jedną z takich organizacji, która przeprowadza rzetelne sprawdziany opon do samochodów dostawczych jest ADAC. Warto więc zapoznać się z rezultatami, zanim dokona się ostatecznego wyboru.

Znalezienie idealnych opon to jeszcze nie wszystko, należy też pamiętać, aby utrzymywać w każdym kole ciśnienie zapewniające maksymalnie bezpieczne poruszanie się pojazdu na danej powierzchni w różnych sezonach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena