Format A3 wykorzystywany jest w procesie profesjonalnego drukowania. Mówiąc kolokwialnie format A3 jest podwójną kartką A4, czyli standardową kartką jaką możemy jaką możemy wykorzystać w domowej drukarce.
Jak jeszcze możemy wykorzystać format A3 nie tylko do drukowania plakatu?

Data dodania: 2023-05-31

Wyświetleń: 110

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy wykorzystujemy format A3?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wykorzystać format A3

  • co warto wiedzieć o wymiarach formatu A3

Format A3 – wymiary pliku i zastosowanie

Wymiary formatu A3 to 420 mm x 297 mm. Wysokość arkusza formatu A3 w centymetrach to 42,0 cm, a jego szerokość to 29,7 cm. Format A3 ma bardzo szerokie zastosowanie. W formacie A3 drukujemy między innymi plakaty, tworzymy wszelkie wizualizacje oraz makiety wykonywanych projektów. Dodatkowo w biurze czy firmie w formacie A3 drukujemy także wszelkie instrukcje oraz zestawienia. Zastosowań formatu A3 jest bardzo dużo i możemy je z powodzeniem wykorzystywać do realizowania naszych pomysłów w biznesie, na przykład tworząc projekty graficzne dla klientów. W formacie A3 pokażemy między innymi projekty produktów. Fotografowie również bardzo chętnie wykorzystują format A3 do prezentacji swoich zdjęć na wystawach w swoich zakładach czy na wystawach swoich prac w profesjonalnych galeriach.

Format A3 umożliwia nam pokazywanie naszych prac w dobrej rozdzielczości. Dodatkowo zaprojektowanie w tym formacie na przykład plakatu bądź obwieszczenia jest na tyle ciekawe, że będzie zwracało uwagę odbiorcy. Przykładowo, jeśli taki plakat powiesimy na ulicy by przyciągnąć ludzi na jakieś wydarzenie, będzie on zdecydowanie bardziej widoczny. Plakaty w formacie A3 możemy zaprojektować samodzielnie bądź zlecić profesjonalistom. Profesjonalny wydruk formatu A3 możemy wykonać w dobrze zorganizowanych punktach ksero lub na zamówienie w drukarni, gdzie wydrukujemy większą ilość egzemplarzy. Co ciekawe, w formacie A3 otrzymamy również wizualizacje osiedli lub mieszkań w momencie, gdy będziemy nabyć jakąś nieruchomość.

Arkusz formatu A3 – jak wykorzystać go we własnym biznesie?

Dzięki szerokim możliwościom jakie daje nam bezpłatny program graficzny możemy wykorzystywać format A3 także do naszych własnych zastosowań. W ramach tego możemy wykonać własne zaproszenie, plakat bądź inne przedstawienie graficzne jakiegoś wydarzenia związanego z życiem naszej firmy. Możemy w ten sposób przedstawiać naszą ofertę dla naszych klientów zarówno w formacie pdf jak i w formacie drukowanym. Dzięki temu klient lepiej dowie się co oferujemy i jakie świadczymy usługi. Format A3 pozwoli nam w przystępny i przyciągający wzrok sposób przedstawić naszą ofertę zarówno w formie pisemnej jak i graficznej. Możemy oba te elementy – pismo oraz grafikę zlepić ze sobą w taki sposób, że klient będzie zainteresowany.

Jednocześnie dzięki programom graficznym mamy dostęp do szeregu wzorów, które możemy wykorzystać w ramach formatu A3. Dzięki temu możemy tworzyć własne plakaty bez konieczności zwracania się do profesjonalnego grafika, własne wizualizacje naszych produktów bądź makiety planów aranżacji wnętrz lub innych elementów, które są nam niezbędne do przyciągnięcia uwagi klientów. Następnie taką pracę w formacie A3 możemy zapisać na komputerze i dalej przesyłać naszym klientom lub zlecić ich profesjonalny wydruk w drukarni w dowolnej ilości egzemplarzy. Szeroki dostęp do formatu A3 m. in. poprzez programy graficzne czy edytory tekstu pozwala nam na bardzo szerokie jego wykorzystanie w małym biznesie bez potrzeby angażowania wysoko wyspecjalizowanych pracowników innych branż. Warto zatem z tego korzystać.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena