Letnie wakacje to ulubiony czas najmłodszych, bo energiczne maluchy wreszcie mogą długo bawić się na zewnątrz, biegać czy jeździć na rowerach. To również okres wspólnych, rodzinnych wakacji. Od zawsze jednym z popularniejszych wakacyjnych planów jest wyjazd nad morze, na co jednak warto zwrócić uwagę przy planowaniu takiej wycieczki?

Data dodania: 2021-11-02

Wyświetleń: 384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje z dziećmi nad morzem - o czym musisz pamiętać?

Co zabrać ze sobą nad morze?

Przy wyjeździe z maluchami trzeba zabrać ze sobą wiele rzeczy, także na nieprzewidziane okazje. Dzieci ciągle potrzebują zajęcia, dlatego pomyśl o grach czy zabawkach na podróż, ale i na nieoczekiwany deszczowy dzień. Przyda się też zestaw do zabawy w piasku, kiedy zdecydujecie się na plażowe popołudnie. Ponadto pamiętaj o dobrej ochronie przed ostrymi szkodliwymi promieniami słonecznymi, np. w postaci czapki, kapelusza i kremu UV z wysokim filtrem.

Wakacyjne noclegi

Niezwykle istotny w rodzinnym podróżowaniu jest wybór odpowiedniego miejsca na nocleg. Przede wszystkim, obiekt powinien być położony blisko morza, restauracji czy sklepów, tak żeby swobodnie przemieszczać się pieszo, unikając korków i uciążliwego poszukiwania miejsca parkingowego. Dobrym wyborem okazują się przestronne apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi lub hotele blisko plaży. W tych miejscach mamy gwarancję dobrego wyposażenia we wszystko, czego pociechy i rodzice mogą potrzebować, ale również ciszy, porządku i komfortu. 

Atrakcje dla dzieci nad morzem

Wakacje z dziećmi nad morzem mogą być prawdziwą frajdą, jeżeli będziemy w stanie zapewnić pociechom ciekawe, kreatywne i angażujące zajęcia. Hotel, taki jak: https://www.havethotel.pl/dla-dzieci/dzieci-w-hotelu oferuje szereg różnorodnych atrakcji, dedykowanych wszystkim ciekawym świata dzieciakom. Możesz udać się z najmłodszymi na basen, plac zabaw czy do specjalnie przygotowanej sali animacji. Tam znajduje się ścianka wspinaczkowa, łódka z piłkami czy ogromne piankowe klocki. Oprócz tego dzieci lubią kreatywne zajęcia, takie jak malowanie w plenerze, rękodzieło czy sportowe gry zespołowe. Ulubiona atrakcja najmłodszych to jednak hotelowe mini disco, gdzie mogą tańczyć, bawić się i szaleć. Hotel z animacjami dla dzieci nad morzem sprawi, że rodzice będą mogli choć na chwilę odpocząć i zrelaksować się, np. na pysznej kolacji. 

Zaplanuj wyjazd swojej rodziny

Żeby wakacje mogły być zaliczone do naprawdę udanych powinny być zaplanowane z wyprzedzeniem. Sporządź listę rzeczy do zabrania i odpowiednio wcześniej zarezerwuj miejsce noclegu. Stres, związany z zostawieniem wszystkiego na ostatni moment nie służy bowiem odprężeniu i relaksowi, których oczekujemy po wakacjach. Wycieczki z dziećmi na pewno będą aktywne, ale i pozostawią po sobie piękne wspomnienia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena