Meble zdecydowanej większości z nas kojarzą się z domem. Jak się jednak okazuje, meble znajdują się również w przestrzeni męskiej, chociaż nie zawsze zwracamy na nie uwagę. Ciężko jednak byłoby wyobrazić sobie bez nich codzienne życie mieszkańców.

Data dodania: 2021-10-29

Wyświetleń: 462

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak meble miejskie wpływają na jakość życia mieszkańców?

Przykład najpopularniejszego mebla miejskiego stanowi oczywiście ławka z oparciem. Aby mogła należycie spełniać swoją rolę, musi być odpowiednio wykonana.

Dlaczego meble w przestrzeni miejskiej są tak ważne?

Raczej nikt nie zastanawia się nad tym, dlaczego są nam potrzebne meble w domach i mieszkaniach. Sporo osób nie wie jednak, dlaczego tak istotną rolę odgrywają meble w przestrzeni publicznej. Tymczasem jak się okazuje, meble w przestrzeni publicznej pełnią bardzo wiele różnego rodzaju funkcji. Przede wszystkim służą one wypoczynkowi mieszkańców. Dzięki nim można będzie oddawać się błogiej rekreacji w parku, jak również w centrum miasta. Warto również zaznaczyć, że meble w przestrzeni miejskiej pełnią także funkcję dekoracyjną. Mowa tu w dużej mierze o bogato niekiedy zdobionych ławkach, które są ustawione w parkach i na skwerach. Najistotniejsze jest jednak to, aby meble były funkcjonalne. Na szczęście, zarówno ławki, jak i inne meble mogą być zarówno atrakcyjne, jak i użyteczne. 

Jakie ławki miejskie są najlepsze?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jakie ławki miejskie będą najlepsze. Niemniej jednak, można zaryzykować stwierdzenie, iż będą to ławki z oparciem. Ławki bez oparcia nie będą aż tak funkcjonalne i trzeba przyznać, że prezentują się znacznie mniej efektownie. Warto jednak nadmienić, że ławki z oparciem mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wydaje się, że najatrakcyjniej prezentują się ławki drewniane z elementami metalowymi. Mogą mieć kolor brązowy, ale czasami można spotkać ławki w intensywnych barwach. Mowa tu przede wszystkim o błękicie, jak również o czerwieni czy żółci. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że tego rodzaju ławki zdecydowanie częściej wymagają odmalowania niż ławki w kolorach takich jak czerń czy brąz. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wydawać by się mogło, że ławki to jedyne meble miejskie. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość jest zupełnie inna. Wśród mebli miejskich można bowiem wyróżnić nie tylko ławki, ale i stoły. Stoliki dość rzadko spotykamy jednak w przestrzeni miejskiej. Niemniej jednak, czasami można się z nimi spotkać, zwłaszcza w pobliżu rynków miast. Warto także nadmienić, że w przestrzeni miejskiej coraz częściej pojawiają się stoliki do szachów. Wspomnieć warto także o dużych rozmiarów donicach, które pełnią przede wszystkim rolę dekoracyjną. Wszystko ze względu na to, że można w nich zasadzić zarówno kwiaty, jak i drzewa. Można zdecydować się na drzewa liściaste, jak i iglaste. Te drugie wyjątkowo dobrze prezentować się będą przez cały rok, także jesienią oraz zimą. Osoby projektujące przestrzeń miejską wcale nie mają łatwego zadania. Muszą przemyśleć wszystkie istotne kwestie, aby móc postawić na rozwiązanie funkcjonalne i atrakcyjne pod względem wizualnym.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena