Czujniki temperatury, zabezpieczenia i sprzęty podłączone do internetu – to rewolucja, która dzieje się już dziś. Jaki będzie jej kolejny krok? Przyszłością są inteligentne rozwiązania, które pozwolą ograniczać zużycie mediów w domu i lepiej zadbać o środowisko.

Data dodania: 2021-09-30

Wyświetleń: 495

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Technologia, która pomoże Ci zadbać o środowisko? Poznaj możliwości Smart Home as a Service

Czy świat online jest bardziej przyjazny środowisku?

Fakt, że człowiek coraz bardziej przenosi się ze swoimi działaniami do internetu, niekoniecznie służy naszej planecie. Przykładem jest ostatni pandemiczny rok – naukowcy z uniwersytetu w Yale obliczyli, że zwiększona ilość czasu spędzona przed komputerem poskutkowała zużyciem ponad 40 milionów megawatogodzin energii elektrycznej. Oznacza to, że w wyniku naszych internetowych działań powstały miliony ton dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych.

Rozwój technologii nie musi jednak wiązać się wyłącznie ze szkodami dla środowiska. W firmach zajmujących się projektowaniem inteligentnych rozwiązań dla biznesu i użytkowników prywatnych powstają aplikacje, które mają szansę nie tylko ograniczyć niekorzystny wpływ człowieka na nasz ekosystem, ale wręcz przyczynić się do poprawy sytuacji w przyszłości.

Inteligentne zarządzanie zużyciem wody i energii elektrycznej w Twoim domu

Specjaliści z GlobalLogic, jednej z czołowych firm projektujących oprogramowanie i produkty cyfrowe, widzą przyszłość w jasnych barwach. Szans na zmiany upatrują w trendzie Intelligence of Things. To technologia, która idzie o krok dalej niż Internet of Things. Ułatwia domownikom życie dzięki komunikacji domowych urządzeń z internetem. Inteligentny sprzęt (na przykład czujniki) już teraz pozwala zadbać o środowisko dzięki ograniczeniu zużycia energii elektrycznej czy wody.

Najbliższe lata będą należały do technologii Smart Home as a Service. Dzięki niej dane zbierane przez różnego rodzaju czujniki i inne urządzenia będą zbierane i przetwarzane w ramach jednego systemu. Posłuży to użytkownikom nie tylko do bieżącego kontrolowania zużycia mediów (tak jak dzieje się to obecnie), ale również do planowania i optymalizowania zarządzania zasobami w przyszłości. Inteligentne systemy pozwolą także szybko wykryć nieprawidłowo działające elementy infrastruktury, które mogłyby mieć wpływ na zwiększenie emisji dwutlenku węgla lub innych szkodliwych substancji.

Obawiasz się, że rozwój technologii musi zawsze iść w parze ze szkodami dla środowiska naturalnego? W GlobalLogic reprezentujemy zupełnie inne podejście – poznaj nasze projekty i dowiedz się, jak pomagamy lepiej zarządzać zasobami!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena