Strzelectwo to sport precyzji i dokładności. W związku z tym praktyka strzelecka wymaga od strzelca doskonałego słuchu, aby mógł dokładnie określić, gdzie lądują jego strzały. Z tego powodu entuzjaści strzelectwa potrzebują słuchawek strzeleckich.

Data dodania: 2021-09-07

Wyświetleń: 445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybór słuchawek do ćwiczeń strzeleckich

Słuchawki strzeleckie są różnią się jakością i ceną. W tym artykule poznamy opcje słuchawek strzeleckich i pomożemy Ci znaleźć najlepsze dla Twojego budżetu!

Najlepszą metodą zapobiegania utracie słuchu są aktywne ochronniki słuchu

Skuteczne ochronniki uszu dobrze tłumią niepożądane dźwięki. Do tego zadania idealnie nadają się słuchawki aktywne, które zapewniają wysokiej jakości ochronę i pozwalają na swobodną komunikację. Nauszniki osobiste muszą ograniczać huk wystrzału z pistoletu, umożliwiając jednocześnie swobodną rozmowę. Słuchawki strzeleckie aktywne są polecane wszystkim osobom narażonym na wysoki poziom hałasu.

Bardziej zaawansowane słuchawki dla aktywnych strzelców są idealne dla profesjonalistów, którzy używają broni palnej. Aktywne ochronniki słuchu zostały opracowane z pomocą jednych z najlepszych strzelców wyborowych na świecie.

Ochraniacze strzeleckie z aktywnymi systemami wygłuszającymi, miękkie poduszki wypełnione kombinacją pianki i specjalnego płynu, systemy łączności radiowej umożliwiające podłączenie telefonu, krótkofalówki czy odtwarzacza muzyki to tylko kilka przykładów takich zaawansowanych technologicznie urządzeń zabezpieczających.

Stopery czy słuchawki?

Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony słuchu są stopery douszne. Są to małe zatyczki do uszu, które ograniczają hałas poprzez dopasowanie do małżowiny. Stopery mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Zatyczki strzeleckie są zazwyczaj półaktywne: przepuszczają dźwięki poniżej 80 dB. Dzięki temu można w nich swobodnie rozmawiać, a w momencie oddania strzału filtrują hałas.

Lepszą ochroną są słuchawki strzeleckie. Istnieją dwa rodzaje słuchawek: aktywne i pasywne. Pasywne przeznaczone są w szczególności dla użytkowników strzelnic i myśliwych. Słuchawki zazwyczaj noszone są z pałąkiem wykonanym z miękkiej tkaniny, co zapewnia doskonały komfort użytkowania. Dzięki temu wygodnie dopasowują się do kształtu głowy i pozostają na swoim miejscu. Wartym uwagi jest np. model Sordim Supreme.

Słuchawki strzeleckie: dla początkujących i dla zaawansowanych

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni strzelcy powinni rozważyć zakup modelu z elektroniką gwarantującą czysty dźwięk i płynną redukcję szumów. Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze strzelectwem, polecamy bardziej budżetowy wybór: aktywne słuchawki strzeleckie będą doskonałym wyborem dla początkujących. Słuchawki są na tyle lekkie, że można je nosić podczas długich dni polowania, nie powodując zmęczenia.

Dla bardziej wprawnych użytkowników polecamy aktywne ochronniki MSA Sordin Supreme Pro-X Woodland, które zawierają kilkanaście dodatkowych funkcji. Niektóre z funkcji dedykowanych konsumentom to doskonała jakość dźwięku, nawet czterokrotne wzmocnienie oraz całkowita wodoodporność.

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą — ochrona słuchu to podstawa na strzelnicy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę i nie wiesz, czy nowe hobby Cię wystarczająco mocno porwie, zainwestuj w słuchawki budżetowe. W razie utraty zainteresowanie nie będzie Ci szkoda wydanych pieniędzy.

Jeśli jednak broń palna porwie Cię bez reszty, no cóż, trzeba postawić na dobry sprzęt. Regularne wizyty na strzelnicy to ryzyko uszkodzenia słuchu. Dla jego ochrony postaw na Sordin Supreme albo inne modele tej marki. Słuchawki Sordin to wybór profesjonalistów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena