W dobie ekologicznych rozwiązań zmienia się podejście Klientów do robienia zakupów. Coraz bardziej świadomi, cenią sobie zrównoważone wykorzystanie zasobów podczas zakupów. Z tego powodu coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie ekologicznego opakowania na produkty, na przykład z papieru. Jakie rozwiązania proponują nam producenci opakowań?

Data dodania: 2021-08-30

Wyświetleń: 404

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Opakowania na produkty – jakie wybrać do sklepu

Torba papierowa ekologiczna, ale wytrzymała

Plastikowe reklamówki coraz rzadziej pojawiają się w sklepach. Spowodowała to ustawa o tak zwanej opłacie recyklingowej, która wymusiła na sklepach pobieranie opłat od Klientów za siatki. Pomysłodawcą takiego rozwiązania była Unia Europejska, która konsekwentnie walczy z plastikowymi wyrobami jednorazowego użytku. W rezultacie od kilku lat Klienci muszą zapłacić za reklamówkę. Spowodowało to zmianę nawyków u kupujących, którzy zdecydowali się korzystać z bardziej ekologicznych rozwiązań. Najczęściej z wielorazowych torb z materiału. Nie zmienia to faktu, że Klientom zdarza się po prostu torby zapomnieć. Sklepy oferują im więc torby z papieru, coraz częściej jako jedyny rodzaj opakowania na produkty. Papierowe opakowania do sklepów

Torba z papieru ze skręcanymi rączkami

Torby papierowe wbrew pozorom są dość wytrzymałe. Te mocniejsze mają rączki wykonane ze skręconego papieru. Wykonane są z papieru kraftowego, pozyskiwanego z makulatury lub włókien pierwotnych. To dobrze nam znany szary papier do pakowania. Na rynku bez problemu dostępne są różne rozmiary i rodzaje uchwytów. Co więcej, torby z papieru to także świetne opakowania firmowe. Możemy bowiem wybrać torby papierowe z logo swojej firmy, napisem lub wzorem.

 

Woreczki, folie, taśmy – akcesoria do pakowania

Poza typowo ekologicznymi rozwiązaniami sklepy korzystają też z tradycyjnych opakowań. Przydają się one przy pakowaniu żywności, drobnego towaru, a także, kiedy sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową. Towar sprzedawany luzem możemy zapakować w woreczki HDPE lub woreczki strunowe. Przyda się również zaklejarka z nożykiem do woreczków. Przy sprzedaży owoców, warzyw, bakalii, niezbędna będzie zawieszka na reklamówki zrywki. Folia do pakowania żywności to wyposażenie stoiska z wędlinami i serami. Aby pakowanie przebiegało sprawnie, przyda się też odcinacz do folii. 

Packer do pakowania produktów w sklepie

Z kolei do pakowania wysyłek w sklepie świetnym pomocnikiem jest packer, czyli urządzenie do zaklejania kartonów taśmą do pakowania. Korzystanie z niego przyśpiesza odrywanie taśmy, bez potrzeby używania nożyczek.

Jak widzimy, rynek opakowań produktów ma sporo do zaoferowania sklepom. Różne rodzaje opakowań, ekologiczne rozwiązania, akcesoria ułatwiające pakowanie produktów do wysyłki. Warto zaopatrzyć się w różne rodzaje opakowań i wypróbować te najlepsze do naszego sklepu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena