Witajcie wszyscy podróżnicy! Jeśli planowaliście przed pandemią skoczyć na urlop do słynnego miasta hazardu i rozpusty, ale obostrzenia popsuły Wam wyjazd, to teraz czas nadrobić. Las Vegas w stanie Nevada to jedno z najpopularniejszych celów podróży w Stanach Zjednoczonych. 

Data dodania: 2021-07-13

Wyświetleń: 444

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Już otwarte - zwiedzanie Las Vegas w 2021

W tym roku sytuacja wygląda nieco inaczej niż w 2020, więc pora podzielić się kilkoma wskazówkami dotyczącymi podróży oraz spostrzeżeniami na temat zwiedzania Las Vegas ze zwróceniem odpowiedniej uwagi na panujące ograniczenia. 

Ludzie znów zaczynają podróżować, a Vegas powoli wraca do normy. Niektóre rzeczy się nie zmieniły, ale inne się zmieniły, więc zobaczmy, jak wygląda to wszystko w tym roku! 

Wymagania co do masek 

Największą zmianą w Las Vegas jest wymóg noszenia maski. Nie można wejść praktycznie nigdzie bez zasłoniętych ust i nosa. Ma to zastosowanie w kasynach, jak i w restauracjach. Oczywiście prawomocność takich regulacji jest bardzo mocno wątpliwa, ale raczej nikt nie zostaje turystą zwiedzającym Vegas, po to by potem latać po amerykańskich sądach. Upewnij się więc, że zawsze masz przy sobie maskę (lub nawet dwie). W centrum raczej trudno będzie zachować jakikolwiek dystans społeczny - nawet na zewnątrz. Warto więc mieć ze sobą maskę przez cały czas, chyba że wybieracie się gdzieś poza miasto, by na przykład powędrować lub się wspinać. 

Dezynfekcja rąk 

Jeśli to urlop z dziećmi, i tak prawdopodobnie zawsze mieliście ze sobą środek do dezynfekcji rąk. Teraz jest to niezbędne nawet dla tych, którzy od dzieci stronią. Zawsze warto mieć w kieszeni buteleczkę jakiegoś żelu antybakteryjnego. Na wirusy nie zadziała, ale PR zostanie zachowany. Dodatkowo nie ma to jak uczucie odświeżonych dłoni po grach hazardowych i po dotykaniu tych wszystkich przycisków na maszynach. Jeśli zapomnisz o swoim – bez zmartwień. Wszędzie są dozowniki do dezynfekcji rąk. Pewnie teraz już dawno o tym wiecie, ale tak na wszelki wypadek – trzeba przy tym mieć balsam do rąk! Środki do dezynfekcji w dozownikach naprawdę wysuszają skórę. 

Czy jest czysto? 

Nigdy wcześniej Vegas nie było tak czyste. Restauracje, sklepy i kasyna błyszczą. Nawet ulice wydają się czystsze! Hotele wykonują świetną robotę zatrudniając ludzi, aby zapewnić czystość i higienę. Da się zauważyć o wiele więcej osób sprzątających w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Niezależnie od tego zawsze warto mieć jakieś chusteczki dezynfekujące, żeby wytrzeć stół przed jedzeniem. Vegas wykonuje świetną robotę, ale bycie przygotowanym da Ci dodatkowy spokój ducha. 

Jedzenie w Vegas 

Restauracje w Las Vegas są otwarte, ale mają ograniczoną pojemność. W zależności od terminu wycieczki należy to sprawdzić na bieżąco. To z kolei sprawia, że rezerwacje na kolację w Vegas są koniecznością! Bez rezerwacji spodziewaj się raczej długiego czekania, albo nawet odmowy obsłużenia w miejscach, o których etykieta mówi najlepsze restauracje Las Vegas. Po prostu nie mogą pomieścić tylu gości, ilu wcześniej. 

Kanion Red Rock 

Red Rock to świetne miejsce na piesze wędrówki w pobliżu Las Vegas. Póki co przed zwiedzaniem wymagana jest rezerwacja. Pomaga to ograniczyć tłumy i pozwala cieszyć się terenem rekreacyjnym z zachowaniem dystansu. Rezerwacja jest w miarę łatwa. Wystarczy wejść na stronę i wybrać godzinę odwiedzin. Możesz zostać tak długo jak chcesz, bo wystarczy wybrać okno czasowe samego wejścia do parku. Potem nikt Cię nie wygoni. Rezerwacja będzie oczywiście utrudniona w weekendy i święta, więc upewnij się, że planujesz to z wyprzedzeniem! 

Zapora Hoovera 

Zapora Hoover Dam to jedna z najlepszych jednodniowych wycieczek z Vegas, ale w tej chwili niestety wszystkie wycieczki są wstrzymane. Nadal można odwiedzić tamę i przejść przez nią, ale nie da się dołączyć do żadnej wycieczki. Pamiętaj natomiast, by sprawdzać stronę internetową na bieżąco. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. 

Rozrywka 

Las Vegas jest otwarte i możesz się tam świetnie bawić! To chyba najważniejsza wiadomość dla wszystkich, którzy ten kierunek na urlop obierają ze względu na gry kasynowe. Przed odwiedzinami w popularnych kasynach, przygotuj się grając online. Na miejscu wprowadzono pewne zmiany. Automaty działają jak zwykle, ale już nie wszystkie stoły do gry przyjmują zakłady. Wokół nich możesz zauważyć plastikowe przegrody, które pomagają w utrzymaniu dystansu społecznego i dodatkowo dają większe poczucie prywatności. 

Kolejka Moonrail 

Wielu odwiedzających lubi korzystać z kolei jednoszynowej. Obecnie jest niestety zamknięta, ale planowane jest ponowne otwarcie, więc sprawdź to z wyprzedzeniem. 

Hotelowa aplikacja 

Jeśli masz dostęp do aplikacji swojego hotelu, pomoże to zminimalizować kontakt z personelem. W zależności od hotelu możesz być w stanie zameldować się w aplikacji i użyć cyfrowego klucza, by dostać się do pokoju, omijając recepcję (i zatłoczone lobby). 

Podsumowanie 

Pomimo wszystkiego, co dzieje się dzisiaj na Świecie, wypad do Vegas w 2021 zaliczyć można do naprawdę komfortowych. Dzięki procedurom czyszczenia hoteli i kasyn, ma się poczucie bezpieczeństwa i choć oczywiście ograniczenia i obostrzenia są dokuczliwe, można to przeboleć, by doświadczyć splendoru tego miejsca. 

Uwaga:  hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych i osobistych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Działaj odpowiedzialnie!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena