Jeżeli chcemy jednocześnie zaoszczędzić i kupić materiały budowlane dobrej jakości, należy poczekać z zakupami na zimę. Rozpoczynają się wtedy największe akcje promocyjne, a składy i hurtownie budowlane pozbywają się nadwyżek w magazynie przed nowym sezonem. W miesiącach zimowych – grudzień, styczeń i luty materiały budowlane są najtańsze.

Data dodania: 2021-06-28

Wyświetleń: 531

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kiedy kupować materiały budowlane?

Materiały budowlane - ceny sezonowe

Wiosna to najgorętszy okres na budowach. Nie da się ukryć, że ceny materiałów budowlanych właśnie wtedy osiągają swoje apogeum. Budżet, który powinniśmy przeznaczyć na zaopatrzenie budowy, waha się w zależności od sezonu na prace. Wiosną w takich miesiącach, jak marzec, kwiecień, maj i czerwiec jest prawdziwy boom na materiały budowlane. Ceny zakupów są wtedy najwyższe i liczy się nie to, ile zapłacimy, ale najszybsza dostawa. Od tego bowiem, czy jest z czego budować, zależy płynność pracy ekipy murarzy. Każdy dzień przestoju przynosi straty. Mało tego, że nie zaoszczędzimy na zakupach, to narażamy się na straty w kosztach za wynagrodzenie pracowników.

Czy wszystkie materiały budowlane warto kupić zimą?

Zima to okres, w którym markety, hurtownie i składy budowlane chcą pozbyć się nadwyżek stanów magazynowych. Jest to zdecydowanie dobry moment na uzyskanie korzystnych rabatów na materiały budowlane. Ceny w martwym sezonie są najniższe i warto zrobić zaplanowane zakupy wcześniej. Istnieją jednak wyjątki i należą do nich takie materiały, jak styropian, wełna oraz chemia budowlana: gips, cement, kleje w proszku do rozrabiania. Są to materiały, które mogą ulec zniszczeniu, jeżeli  będą przechowywane w nieodpowiedni sposób. Gdzie zimą przechować materiały budowlane? Sklep internetowy oferuje opcję dostarczenia zamówionego towaru w późniejszym terminie niż zakup. Jest to niewątpliwie korzystne rozwiązanie w przypadku problemów z przechowaniem. Tym bardziej że mogą być łatwym łupem dla złodziei. Lepiej więc pozostawić je w hurtowni i poczekać z dostarczeniem na rozpoczęcie budowy.

Zakupione materiały budowlane sklep internetowy dostarczy na budowę

Hurtownia budowlana Baumal często oferuje opcję przechowania zakupionych wcześniej materiałów i dostarczenie ich wtedy, gdy będą potrzebne na budowie. Warto zapytać o takie rozwiązanie. Zakupione materiały zostaną dostarczone w wyznaczonym przez nas terminie. Pozwoli to nie tylko skorzystać z promocyjnych cen, ale również na pozbycie się niepotrzebnego stresu, bowiem wszystkie potrzebne materiały budowlane sklep internetowy dostarczy na czas.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena