Płynność finansowa podstawą prawidłowego funkcjonowania firmy Zalegający z płatnościami, lub wręcz uchylający się od obowiązku zapłaty za produkty lub usługi kontrahent to niestety bolączka numer jeden w wielu przedsiębiorstwach.

Data dodania: 2021-06-28

Wyświetleń: 430

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Firma windykacyjna – czy warto ją zatrudnić?

Pomysłowość zadłużonych jest wprost nieograniczona – niektórzy obiecują i proszą o prolongowanie spłaty, inni znikają z pola widzenia, jeszcze inni próbują negować obowiązek zapłaty pod różnymi pretekstami. Skutek jest tylko jeden – problemy z płynnością finansową. Czy firma windykacyjna jest jedynym wyjściem z sytuacji ? Na pewno nie, ale z pewnością skutecznym. Samodzielnie prowadzona windykacja zazwyczaj nie odnosi skutków, natomiast skierowanie sprawy do sądu łączy się nie tylko z kosztami wstępnymi, ale również z wyjątkowo długim, czasami nawet kilkuletnim oczekiwaniem na gotówkę. Zanim dojdzie do windykacji sądowej często dłużnik potrafi pozbyć się majątku i egzekucja komornicza nic nie pomoże.

Jaką firmę windykacyjną wybrać?

Przede wszystkim profesjonalną, działającą zgodnie z obowiązującym prawem. Firmy windykacyjne nie cieszą się dobrą opinią – ich wizerunek został zepsuty przez coraz rzadziej spotykane firmy działające na pograniczu lub niezgodnie z prawem, których działania zazwyczaj polegały na zastraszaniu dłużnika. Fluence.com.pl to doświadczony zespół fachowców, którzy działając całkowicie legalnie potrafi określić zdolności płatnicze dłużnika i sprawnie wyegzekwować należności. Nie czekając aż należności się przedawnią firmie fluence.com.pl warto powierzyć ich monitorowanie. W tej sytuacji niezapłacone faktury nie umkną naszej uwadze, a kontrahenci widząc, że należności są pod profesjonalną kontrolą będą unikać zaległości w płatnościach. Firmie fluence.com.pl można również sprzedać wierzytelności lub zwrócić się o reprezentację w prowadzeniu postępowania sądowego i komorniczego.

Jak działa firma windykacyjna?

Profesjonalnie pracująca firma windykacyjna nie powinna pobierać wstępnych opłat. Wynagrodzenie za usługi to ustalony w umowie procent od odzyskanych należności. Pierwszym etapem działania firmy windykacyjnej są negocjacje z dłużnikiem. Jeśli okażą się bezskuteczne firma windykacyjna występuje w imieniu swojego klienta do sądu równocześnie rozpoznając sytuację finansową  dłużnika i wyceniając jego majątek. Fluence.com.pl współpracuje z wypróbowanymi i skutecznymi kancelariami komorniczymi co umożliwia możliwie najszybsze odzyskanie należności. Nie należy czekać zbyt długo na decyzję współpracy z firmą windykacyjną. Obowiązuje zasada im szybciej tym lepiej. Nawet kilkumiesięczne opóźnienie w windykacji może uczynić ją całkowicie bezskuteczną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena