Kwas hialuronowy umożliwia skorygowanie wielu niesatysfakcjonujących defektów związanych z naszymi ustami. Wiele z tych niedogodności można w dość nieskomplikowany sposób rozwiązać za pomocą szybkiego zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym. Efekty są widoczne od razu i mogą utrzymać się nawet do roku czasu. 

Data dodania: 2021-06-20

Wyświetleń: 642

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym i dla kogo jest przeznaczony?

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na czym dokładnie polega zabieg powiększenia ust i w jaki sposób się do niego przygotować.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnego pochodzenia, naturalnie występującym w ludzkim ciele oraz ciałach innych organizmach żywych. Można go też znaleźć
w strunach głosowych, nerkach, chrząstkach czy płynach ustrojowych i innych elementach budulcowych ciała człowieka. Kwas hialuronowy został odkryty i wyizolowany w roku 1934 przez dwóch badaczy: Karla Meyera i Johna Palmersa.

W skórze człowieka najwięcej tego polisacharydu występuje w postaci hialuronianu sodu. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze w znacznym stopniu maleje, co ma duży wpływ zarówno na sprężystość, napięcie, ale też nawodnienie skóry, ponieważ zmniejsza się jego zdolność wiązania wody. Efektem tego procesu są z wiekiem coraz bardziej widoczne zmarszczki i sucha skóra. Medycyna estetyczna korzysta z dóbr kwasu hialuronowego już od lat osiemdziesiątych XX w. Od samego początku korzystano z niej jako z substancji wypełniającej i poprawiającej naprężenie skóry.

Bezpieczeństwo zabiegu powiększania ust

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w ludzkim ciele. Co więcej – substancja ta jest zgodna z chemiczną budową tkanek człowieka, a więc tolerowana przez ludzki organizm w sposób doskonały. Dość rzadko zdarza się, że wywołuje ona podrażnienia lub też reakcje alergiczne. Natomiast bezpośrednio po zastosowaniu preparatu zupełnie normalne są drobne zaczerwienienia lub też obrzęki, lecz są one całkowicie naturalną reakcją organizmu na sposób w jaki wprowadzany jest preparatu. Dolegliwości te mijają zwykle po około 3-4 dniach.

Wypełnienie ust – kiedy warto pomyśleć o zabiegu?

Powiększanie oraz modelowanie czerwieni wargowej jest zabiegiem skierowanym do pacjentów, którzy nie są zadowoleni z kształtu, struktury czy też kolorytu swoich ust. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest wśród pacjentów, którzy mają znaczną asymetryczność warg lub też usta o małej objętości nieadekwatne proporcjami do pozostałych elementów twarzy.

Zdarza się, że pacjenci mają tzw. nieestetyczny wygląd ust, który może mieć wiele przyczyn. Oprócz czynników, na które nie mamy w zupełności wpływu może to być także działanie promieni słonecznych czy też ekspozycja na wiatr. Bardzo często pacjenci decydują się na powiększenie ust również gdy ich usta nie są wystarczająco nawilżone co powoduje ich pękanie, a nawet niejednolity kontur ust.

Powinniśmy pamiętać, że z zabiegu powiększania i modelowania ust mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Efekty, jakie uzyskujemy poprzez iniekcję kwasu hialuronowego nie muszą być duże. Wręcz przeciwnie, można zastosować niewielką ilość kwasu, który sprawi jedynie nadanie naturalnego i zdrowego wyglądu czerwieni wargowej. Usta zostaną poprawione w sposób bardzo delikatny i odzyskają piękno.

Na czym polega zabieg?

Zabieg powiększania lub też modelowania ust polega na iniekcji podskórnej kwasu hialuronowego w sposób stosowny do oczekiwanego przez nas rezultatu. To od nas zależy czy chcemy delikatną poprawę ust czy też radykalną. Jednakże powinniśmy pamiętać o tym, że zabieg ten musi zostać poprzedzony konsultacją medyczną i odpowiednią kwalifikacją pacjenta do zabiegu. Podczas takiej konsultacji pacjent ma za zadanie wskazać specjaliście z jakim problemem się boryka oraz przede wszystkim jakiego efektu oczekuje. Przed przystąpieniem do zabiegu powiększania ust zostaje nałożony preparat, mający na celu znieczulenie, występujący najczęściej w postaci kremu. Gdy miejsce takiego zabiegu zostanie odpowiednio znieczulone lekarz przystępuje do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w czerwień wargową ust lub w jej okolice. Następnie dłonią rozmasowuje miejsce oraz rozprowadza kwas
w adekwatnym do celu zabiegu kształcie. Ilość preparatu zawsze ustala lekarz w porozumieniu z pacjentem. Cały zabieg wraz z czynnościami dodatkowymi takimi jak wywiad lekarski i znieczulenie miejscowe trwa najczęściej od 40 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu usta najczęściej są opuchnięte, stąd też finalny efekt zabiegu widoczny będzie dopiero kilka dni po zabiegu.

Czym należy smarować usta po zabiegu kwasu hialuronowego?

Po powiększaniu ust kwasem hialuronowym najczęściej pojawia się delikatny obrzęk lub też ból w miejscu wkłucia. Czym zatem smarować usta po zabiegu powiększania ust? Jakie środki są dozwolone? Przez kilka dni po zabiegu można stosować leki przeciwzapalne, które zmniejszają ewentualny obrzęk, można też spróbować smarować usta maścią z arniką. Zalecane jest również picie dużej ilości wody – minimum 2 litrów dziennie. Gdy nasze usta są już całkowicie wygojone, można stosować wszystkie kosmetyki oraz środki do ochrony ust i nawilżania. Pomadki ochronne – pomogą intensywnie nawilżyć i zregenerować usta. Szczególnie zimą lub na ostrym słońcu – peelingi, masaże oraz szminki o właściwościach nawilżających i regenerujących mają za zadanie sprawić, że nasze usta po zabiegu powiększenia kwasem hialuronowym będą odpowiednio wyeksponowane i zadbane. Usta powinno się także masować np. miękką szczoteczką do zębów lub kostkami lodu oraz regularnie złuszczać z warstw starego naskórka.

Powiększanie ust – zalecenia po zabiegu

Te osoby, które po raz pierwszy decydują się na powiększanie ust Łódź, powinny zapoznać się z zaleceniami po zabiegu. Iniekcja przeprowadzona w sposób poprawny nie wymaga, aby po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego często masować usta. Przez następne kilka dni może się utrzymywać przejściowy stan w postaci drobnych nierówności czy też wyczuwalnych grudek, ale powinny one po kilku dniach ustąpić. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać także dotykania miejsca, gdzie wstrzyknięty został kwas hialuronowy, zalecane jest także, aby miejsce to utrzymywać w czystości.

Przez około 2-3 dni po zabiegu należy definitywnie zrezygnować z sauny, basenu, solarium, opalania, komór zimna lub ciepła i wszelkich innych miejsc, gdzie są duże wahania temperatury. Po zabiegu powiększania ust należy również unikać używek, tj. picia alkoholu i palenia papierosów, a także wzmożonego wysiłku fizycznego – przez około tydzień.
Powinniśmy także wstrzymać się z niektórymi zabiegami kosmetycznymi – np. z dziedziny laseroterapii – przez około miesiąc po zabiegu powiększaniu ust kwasem hialuronowym. Zaleca się także, aby na zabieg powiększania ust nie przychodzić w pierwszych dniach cyklu miesiączkowego. Krzepnięcie krwi jest wówczas zaburzone, po podaniu kwasu w ustach może pojawić się większe niż w dniach po menstruacji zasinienie.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

W przypadku większości zabiegów w zakresie medycyny estetycznej, również powiększanie ust ma przeciwwskazania, a są to przede wszystkim:

  • okres ciąży i laktacji,
  • niektóre choroby autoimmunologiczne,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje (angina, opryszczka, próchnica),
  • cukrzyca typu 1 i 2,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • leczenie stomatologiczne,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do blizn przerostowych,
  • przyjmowanie niektórych leków (np. izotretynoiny i antybiotyków).
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena