Choć zdobycie wymarzonej sylwetki wymaga od nas wiele pracy i sporych wyrzeczeń, warto podjąć się takiego wyzwania. W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kiedy jesteśmy zadowoleni ze swojego ciała i dobrze się w nim czujemy, wpływa to pozytywnie na nasze samopoczucie. Jednak coraz częściej okazje się, że trening i dieta nie wystarczą. Wtedy warto sięgnąć po odżywki.

Data dodania: 2021-04-06

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czas zadbać o swoją sylwetkę!

Niektórym udaje się stosunkowo szybko wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę, inni  przez długi czas i przy dużym nakładzie pracy nie są w stanie tego dokonać. Idealne ciało to często efekt kilku czynników: zdrowego odżywiania, pracy nad ciałem w czasie treningów, ale też stosowanie określonych preparatów. W jakie suplementy z asortymentu sklepu BCAA  (https://www.bcaa.pl/) warto się zaopatrzyć i jak wybrać sklep z odpowiednimi preparatami?

Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu to substancje, które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej. Ze względu na sposób działania wyróżniamy kilka rodzajów spalaczy tłuszczu: termogeniki (podnoszą temperaturę ciała, przyspieszając metabolizm), reduktory łaknienia, blokery wchłaniania tłuszczu, blokery wchłaniania węglowodanów, diuretyki (usuwają nadmierną wodę z organizmu). W ofercie sklepu BCAA znajdziemy też preparaty dedykowane osobom z nadciśnieniem (które nie powinny stosować termogeników) i stworzone z uwzględnieniem potrzeb kobiet.

Aminokwasy BCAA

Podczas gdy jednym zależy na jak największej utracie objętości ciała, inni chcą mieć go więcej. Oczywiście nie w postaci tkanki tłuszczowej, a mięśni. W tym pomogą aminokwasy BCAA (aminokwasy rozgałęzione), które odpowiadają za budowanie masy mięśniowej, w tym wydzielanie hormonów anabolicznych: wzrostu i insuliny. Na rynku dostępne są m.in. aminokwasy BCAA z Beta-Alaniną, BCAA z Cytruliną, BCAA z Glutaminą.

Odżywki białkowe

Co nas syci? Wbrew opinii laików wcale nie tłuszcz, a białka. To dzięki spożywaniu białek jesteśmy najedzeni, a co ważne, ten makroskładnik nie tuczy (w przeciwieństwie do węglowodanów i tłuszczy). Ponadto białko to najważniejszy budulec mięśni. Dostaniemy je głównie w postaci koncentratu białka serwatki i koktajlu białkowego o różnym stężeniu białka (50-69%, 70-79%, 80-89%).

Jak wybrać sklep z odżywkami?

Dzięki sklepom internetowym z odżywkami nie trzeba jechać do galerii handlowej w dużym mieście, aby nabyć potrzebne specyfiki. Przesyłkę otrzymamy w dwa dni robocze, a przy większych zamówieniach możemy liczyć na darmową przesyłkę. Ważne, aby w sklep w którym chcemy zaopatrzyć się w takie preparaty mógł pochwalić się bogatym asortymentem.

Poza opisanymi w artykule odżywkami mogą to być też witaminy i minerały, napoje izotoniczne, batony energetyczne. Zwracajmy uwagę na to, czy produkty są wystarczające dokładnie opisane, tzn. czy podany jest ich skład, zalecenia i sposób dawkowania. To będzie dla nas gwarancją, że w sklepie nie pracują przypadkowe osoby, a  specjaliści, który znają się na rzeczy. Dobrze, gdy mając jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru najodpowiedniejszego preparatu, możemy skonsultować się z kompetentnym pracownikiem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena