Korzystanie z samolotów, aby przemieszczać się pomiędzy oddalonymi od siebie krajami stało się bardzo popularne. Jest to idealna alternatywa dla podróży innymi środkami transportu, szybsza i przy odpowiednio wczesnym rezerwowaniu biletów również dość tania. Bardzo często jednak pojawia się pytanie, jak dojechać z lotniska do hotelu. 

Data dodania: 2021-03-29

Wyświetleń: 759

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak dojechać z lotniska do hotelu?

Zobaczmy, jakie są możliwości i które z nich są warte szczególnej uwagi.

Komunikacja publiczna z lotniska do centrum miasta

Zdecydowana większość lotnisko zlokalizowana jest na obrzeżach miast. W ich pobliżu można co prawda zwykle znaleźć jakieś miejsca noclegowe, ale zdecydowanie łatwiej o to bliżej centrum miasta.

W większości miast z lotniska do centrum można dostać się komunikacją publiczną czyli autobusem, kolejką podmiejską czy metrem. Czasem wiąże się to z koniecznością przejścia kilkuset metrów na przystanek, ale zwykle jest to na tyle blisko, że nie powinno być problemu z dotarciem tam z walizką na kółkach.

Komunikacja publiczna ma jednak tę wadę, że kursuje zgodnie z określonym rozkładem, a zatem może się okazać, że przylot we wczesnych godzinach porannych lub w nocy będzie się wiązał z koniecznością dłuższego oczekiwania na transport. O ile w okresie letnim zwykle nie ma z tym problemu, to zimą czy w gorszych warunkach pogodowych nie zawsze będzie to przyjemne. W dodatku w komunikacji publicznej może panować tłok, który również będzie miał negatywny wpływ na komfort podróży.

Drugą wadą korzystania z komunikacji publicznej jest określona trasa przejazdu. Jeśli nasz hotel znajduje się w jej pobliżu, to świetnie, bo wystarczy wysiąść na pobliskim przystanku. Jeśli jednak hotel jest w innej części miasta, która nie ma bezpośredniego połączenia z lotniskiem, to dotarcie do niego będzie wymagało przesiadek i poszukiwania innych linii, które pozwolą nam do niego dotrzeć.

Mimo wskazanych wad komunikacja publiczna ma jednak też zalety. Główną z nich jest niska cena, która dla wielu osób będzie przeważającym czynnikiem decydującym o jej wyborze. Poza tym komunikacja miejska działa niezależnie od tego, czy zamówiliśmy transport z lotniska czy też nie, więc korzystanie z niej jest dużo łatwiejsze dla osób, które nie znają języka angielskiego lub języka kraju, do którego się wybrali. Po wyjściu z lotniska wystarczy rozejrzeć się wokoło i sprawdzić, gdzie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, a następnie udać się tam i skorzystać z tej opcji transportu.

Mr Shuttle Polska – wycieczki i transfery lotniskowe

Alternatywą dla komunikacji publicznej są transfery lotniskowe czyli transport lotniskowy oferowany przez licencjonowanych przewoźników. Odbywa się on zwykle niewielkimi komfortowymi busami, w których wygodnie może podróżować kilka osób. Skorzystanie z transferu wymaga rezerwacji, a zatem o możliwość skorzystania z tej opcji należy zatroszczyć się co najmniej kilka dni przed wylotem.

Transfery lotniskowe są nieco droższe od komunikacji publicznej, ale zdecydowanie tańsze od transportu taksówkowego. Transfery lotniskowe Mr Shuttle oferują stałą cenę, niezależną od natężenia ruchu, więc rezerwując transfer od razu wiesz ile to będzie kosztować. Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że MrShuttle oferuje transport door-to-door czyli można się dostać bezpośrednio pod hotel, w którym zaplanowany jest nocleg. Jest to zatem komfort porównywalny z taksówką, który kusi zdecydowanie niższą ceną. Mr Shuttle oferuje też wycieczki po największych atrakcjach okolicy, dzięki czemu możesz w komfortowych warunkach dotrzeć do atrakcji turystycznych oddalonych od odwiedzanego miasta.

Taksówki

Ostatnim sposobem, z którego można skorzystać by dostać się z lotniska do hotelu, jest taksówka. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż podobnie jak w przypadku komunikacji publicznej, nie trzeba rezerwować sobie transportu, gdyż można skorzystać z taksówek dostępnych na postoju pod lotniskiem. Jest to jednak opcja zdecydowanie najdroższa, która czasem może kosztować więcej niż bilet na tanie linie lotnicze. Bezsprzecznie jednak jest to opcja bardzo wygodna, a zatem trudno się dziwić, że jest wiele osób, które zawsze będą chciały skorzystać z taksówki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena